Botoks Nedir? Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks Nedir?

Clostridium botulinum adlı bakteriden üretilen tıbbi proteinlere botoks denmektedir. Botoks genellikle stres, hava kirliliği, menopoz, sigara ve güneşin zararlı etkilerinden dolayı ciltteki kırışıklıkları yok etmek amacı ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Ayrıca yaşlanma etkilerini azaltmak ve geciktirmek amacı ile de uygulanmaktadır. Özellikle bu tarz tedaviler için ameliyat olmak istemeyenler için, tercih edilen en önemli ve en etkili tedavi yöntemidir. Botoks doğrudan kasa etki ederek işlev görmektedir. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Güvenilir yerlerde uzman kişiler tarafından uygulananlar tercih edilmelidir. Bunun için botoks İstanbul hizmetleri ile uzman Doktor Mustafa Karataş’ı tercih edebilirsiniz. Kaliteli bir şekilde uygulanan botoks yöntemi, kişinin cinsiyet ve kilosuna göre değişmekle birlikte yaklaşık 6-8 ay arasında etkisini göstermeye devam etmektedir.

Hangi Bölgeye Botoks Yaptırılır?

Botoks tedavisi genellikle göz, ağız, alın, kaş ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. 18-65 yaş aralığındaki herkes botoks uygulamasını yaptırabilir. Botoks tedavisi ile uygulamanın yapıldığı bölgede ki kasların kasılması engellenir. Böylece kaslar kırışıksız kalabilmektedir. Botoks maddesi şeffaf bir maddedir ve sulandırma işlemi için serum kullanılmaktadır.

Botoks Güvenli Mi?

Botoks güvenilir bir tedavi yöntemidir. Önemli olan profesyonel kişiler tarafından yapılmasıdır. Amatör kişiler tarafından yapılan botoks uygulamalarında genellikle göz kapağı sarkması problemleri yaşanmaktadır. Botoks işlemlerini yaptıracağınız yer bu sebeple çok önemlidir. Bu alanda hizmet veren Medikal Estetik botoks İstanbul hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Botoks uygulamaları, tedavi yapıldıktan 72 saat içerisinde etkisini yavaş yavaş göstermeye başlamaktadır. Yaklaşık 10-15 gün içerisinde etkisini tamamen göstererek pürüzsüz ve kırışıklıklardan uzak bir cilt sahibi olacaksınız. Botoks tedavisi Amerika’da 1 yıl içerisinde 2 milyona yakın kadın tarafından yaptırılmıştır. Sizde kırışıklarınız yok etmek istiyorsanız http://www.drmustafakaratas.com adresini ziyaret ederek Medikal Estetik botoks İstanbul hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 18 ve 65 yaş aralığındaki bay ve bayanlar botoks tedavi yöntemlerinden yararlanabilirler. Hızlı ve kısa tedavi yöntemleri ile Doktor Mustafa Karataş, bu alanda güvenilir ve profesyonel hizmet veren kişilerin başında gelmektedir.

Botoxs tedavi yöntemi, estetik amaçlı kullanıldığı gibi, birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Özellikle Spastisite belirtileri görülen kişilerde, Distoni rahatsızlığı bulunan hastalarda ve Hemifasiyal Spazmlar yaşayan kişilerde tedavi amaçlı olarak ta kullanılmaktadır.

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/botoks.html

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.