Meme Büyütme Estetiği- Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Meme büyütme operasyonu sonrasında iyileşme süresi şehirlere göre farklılık gösterir, hava kirliliğinin az olduğu şehirlerde 4 gün, İstanbul meme büyütme estetiğinde ise 10 güne kadar yüklelir.

Göğüs Büyütme İki Ana Bölüme Ayrılır:

Subglandüler; İmplantlar, bez ve pektoral kas arasına yeterli sayıda integumanter doku ile yerleştirilir. Bu kriter basit bir testle belirlenir – halo üzerindeki yumuşak doku kıvrımlarının kalınlığı ölçülür. Sonuçtaki rakamı ikiye böldüğünde 2 cm’den fazla olduğu ortaya çıkarsa, bezin altına bir protez takabilirsiniz.

Kısmen alt sektörel; Protezi pektoralis majör kasının altına yerleştirme yöntemi, eğer yukarıdaki yöntem 2 cm’den daha az gösteriyorsa kullanılır.

Doktor için en güvenli ve en uygun seçenek meme boyunca bez boyunca 5 cm’ye kadar bir kesidir. Cerrahi alana iyi bir genel bakış, protez için doğru yatağı ve kanama ile ilgili komplikasyonları önlemek için mümkün olan en iyi şekli oluşturmanıza olanak sağlar. Bu erişim farklı tip implantlarla uyumludur ve bebeğin beslenmesini engellemez.

İkinci seçenek halo etrafındaki bir kesikten geçer. Estetiktir, ancak teknik açıdan daha karmaşıktır, çünkü süt kanallarına zarar verme riski göz ardı edilmez. Bu yöntem, hamileliği planlayan kadınlar için uygun değildir.

En travmatik insizyon koltuk altı katındadır. Meme büyütme operasyonu endoskopik teknik kullanılarak yapılır. Rehabilitasyon süresi ilk iki vakada olduğundan daha karmaşık olmakla birlikte, ameliyat sonrası insizyon zamanla neredeyse görünmez hale gelir.

Mamoplasti – Cerrahi Ve Rehabilitasyon

Cerrahi genel anestezi altında yapılır. Operasyon 2 saate kadar sürer. Son aşamada stersterps, özel yapıştırıcı sıvalar, aseptik pansuman kullanılır. İstenen sıkıştırma seviyesi, büstü elastik bir bandaj ile sarılarak oluşturulur.

Ameliyattan sonraki ertesi gün, yeni şekli oluşur.

Kas ödemi ve toparlanması 4-8 hafta sonra geçer. Zayıflık, rahatsızlık, hoş olmayan ağrı ameliyatın doğal sonuçlarıdır. İlaçlar bunları ortadan kaldırmak için kullanılır ve antibiyotikler de ödemi önlenmek için kullanılır. Drenajlar en fazla 7 gün boyunca boşlukta olabilir, ancak genellikle ameliyattan 1-2 gün sonra çıkarılırlar. Taburcu olduktan sonra pansuman için kliniğe gitmelisiniz. Sıkıştırma sütyeni en az 3 hafta giyilmelidir. Doktor tavsiyelerinin sıkı bir şekilde uygulanması, komplikasyon riskini en aza indirecek ve hızlı bir şekilde olağan yaşam biçiminize geri dönmenize yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş