Yağdan Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo verme sürecinde önemli olan nokta yağlardan kilo vermektir. Bu sayede verilen kiloların tekrar geri alınma olasılığı daha da az olur.

Zayıflama evresinde asıl önemli olan kilo vermek değil vücuttaki yağ oranını azaltmaktır. Vücutta insülin seviyesi yüksekken yağ yakımı söz konusu değildir. Ne kadar fazla miktarda karbonhidrat tüketilirse buna bağlı olarak vücuttaki yağ oranı da artar. Zayıflarken kilo değil de yağ verilip verilmediğini öğrenmek için vücut ölçülerinde incelme ve bedende daralma oranlarına bakılmalıdır. Bir değişiklik yoksa bu durum yağların değil de kasların eridiğini gösterir. Bunun sonucunda eklemlere ve kemiklere yük biner, yaşam kalitesi düşer, eklem ağrıları meydana gelir.

Yağdan Kilo Nasıl Verilir?

Yağdan kilo vermek için dikkat edilmesi gerekenlerin başında beslenme şekli gelir. Buna göre doğru diyet uygulanmalı, beslenme programına yağ yakan yiyecekler ve içecekler dahil edilmelidir. Bu amaçla düzenli olarak yeşil çay, salatalık suyu, yağsız süt gibi içecekler tüketilebilir. Genellikle bitkisel içerikli çaylar yağ yakımına hız kazandırır.

Diyetin yanı sıra egzersiz yapmak da yağdan kilo vermeye fayda sağlar. Yağ yakma etkisi bulunan egzersizler düzenli olarak ve diyet programına ek olarak yapıldığında istenilen etki ortaya çıkabilir. Egzersizin içeriği yağın olduğu bölgeye göre değişiklik gösterir. Eğer karın bölgesinde yağlanma varsa bu durumda mekik çekme hareketi işe yarar.

Yağdan Kilo Verdiren Besinler Nelerdir?

Yağ yakan besinler tüketmek zayıflamayı daha sağlıklı hale getirir. Bu besinler arasında ilk sırada elma sirkesi yer alır. Şeker isteğini keserek zayıflamaya yardımcı olan elma sirkesi vücutta detoks etkisi yaratır. Elma sirkesinin yemeklerden önce bir kaşık içilmesi tavsiye edilir.

Acı biber metabolizmanın daha aktif şekilde çalışmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırır. Aynı zamanda vücuttaki enerji seviyesini artırır ve istenilen her yemekte kullanılabilir.

Son dönemlerde yağ yakma amacıyla sıklıkla kullanılan besinlerden biri de chia tohumlarıdır. Genellikle yemeklerin içerisine karıştırılarak tüketilen bu tohumlar yağ yakımının yanı sıra vücudu daha dayanıklı hale getirir, uzun süreli tokluk hissi sağlar.

Acı biber, chia tohumu, elma sirkesi haricinde kemik suyu, tavuk, Hindistan cevizi yağı, kefir, turpgiller, greyfurt, kırmızı et, yeşil yapraklı sebzeler de yağdan kilo vermek için etkilidir. Ancak bunların tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerekir.

Yağdan Kilo Vermek İçin Öneriler

Kilo verme sürecinde öncelikle psikolojik olarak bu süreci kabullenmek gerekir. Sürekli tartıya çıkmak zayıflama üzerinde olumsuz etki yaratır. Eğer yağ yakmak ve kilo vermenin birbirinden farklı olduğu fark edilirse bu durumda daha sağlıklı sonuçlara ulaşılır. Buna ek olarak vücuttaki yağları yakmak için su tüketimine önem verilmeli, günlük ortalama iki litre su içilmelidir. Su içmek yağ yakmanın yanı sıra sağlıklı bir vücut için de gereklidir.

Yemek yerken acele etmek vücutta yağ oluşumuna yol açar. Bunun yerine yemekler küçük lokmalar halinde yavaşça yenmeli ve porsiyonlar küçük tutulmalıdır. Ayrıca hareketli bir yaşam tarzı benimsenmeli, yemeklerin nasıl pişirilmesi gerektiği detaylıca öğrenilmeli, günlük alınan protein miktarına dikkat edilmelidir. Özellikle egzersizle yağ yakma sürecinde protein miktarı ne az ne de fazla olmalıdır. Proteini vücuda doğal yollarla almak için yumurta, mercimek ve kırmızı et gibi yiyecekler tüketilebilir. Her gün kahvaltıda yenen bir tane haşlanmış yumurta uzun süreli tokluk sağlarken istenmeyen yağları yakmaya da yardım eder.

kaynak: http://www.kiloverdim.com/

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

En Başarılı Videolu Yemek Tarifleri
Günümüzde yoğun çalışan insanlar yemek yapma konusunda çıkma...
Skar Dokusunun Nedenleri, Önlemesi ve Tedavi Koşulları
Kişi yaralandığında, vücut bu yara izinin oluştuğu dokuyu ta...
Platform Topuklu Ayakkabı Çeşitleri
Platform topuklu ayakkabı uygun kıyafet ile kombin edildiğin...
Göztepe Nakliye Firmaları
Evden eve nakliye konusu bazı insanlar için rahat ve oldukça...
Grup Eylül – Dilan
Özellikle Youtube’da popüleritesini artıran Grup Eylül; son ...
İNŞAATIN YÜKSELEN DEĞERİ: ÇAĞRI İNŞAAT
Uzun süredir kazanmış olduğu tecrübesiyle ve uzman kadrosuyl...
Erdek'te Konaklama Fırsatları
Erdek hayalinizdeki tatili yaşayabileceğiniz ve yaz tatilini...
Vajinismus Problemlerine Kalıcı Çözüm
Uzun yıllardan beri Vajinismus problemi kadınların en çok sı...
Piyano Nakliyesini Uzman Taşıma Firmalarına Bırakın
Zengin müzik aletlerinden bir tanesi olan piyano ahşaptan ya...
Birçok Farklı Oyun Sultanbet  Sitesinde
Sultanbet, 2016 yılı itibariyle bahis sektörüne aktif bir bi...
Malatya Evden Eve Nakliyat
Evden eve taşıma hizmetinde Malatya evden eve nakliyat sizle...
Sorunlara Onunla Çözüm Bulabilirsiniz
Ereksiyon sorunu nedir? Genel olarak sertlik sorunu olarak d...
İnternet Ping Sürenizi En Hızlı Ölçebileceğiniz Sistem
Hepimizin bildiği gibi çoğu internet kullanıcısı; internet h...
Ayak Sağlığınız İçin Sabo Terlik
Uzun çalışma saatleri içieren iş ortamlarında ayağınızın rah...
İstanbul Adana Nakliye
Evden eve nakliyat şirketleri günümüzde farklı teknoloji ve ...

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.