Yağdan Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo verme sürecinde önemli olan nokta yağlardan kilo vermektir. Bu sayede verilen kiloların tekrar geri alınma olasılığı daha da az olur.

Zayıflama evresinde asıl önemli olan kilo vermek değil vücuttaki yağ oranını azaltmaktır. Vücutta insülin seviyesi yüksekken yağ yakımı söz konusu değildir. Ne kadar fazla miktarda karbonhidrat tüketilirse buna bağlı olarak vücuttaki yağ oranı da artar. Zayıflarken kilo değil de yağ verilip verilmediğini öğrenmek için vücut ölçülerinde incelme ve bedende daralma oranlarına bakılmalıdır. Bir değişiklik yoksa bu durum yağların değil de kasların eridiğini gösterir. Bunun sonucunda eklemlere ve kemiklere yük biner, yaşam kalitesi düşer, eklem ağrıları meydana gelir.

Yağdan Kilo Nasıl Verilir?

Yağdan kilo vermek için dikkat edilmesi gerekenlerin başında beslenme şekli gelir. Buna göre doğru diyet uygulanmalı, beslenme programına yağ yakan yiyecekler ve içecekler dahil edilmelidir. Bu amaçla düzenli olarak yeşil çay, salatalık suyu, yağsız süt gibi içecekler tüketilebilir. Genellikle bitkisel içerikli çaylar yağ yakımına hız kazandırır.

Diyetin yanı sıra egzersiz yapmak da yağdan kilo vermeye fayda sağlar. Yağ yakma etkisi bulunan egzersizler düzenli olarak ve diyet programına ek olarak yapıldığında istenilen etki ortaya çıkabilir. Egzersizin içeriği yağın olduğu bölgeye göre değişiklik gösterir. Eğer karın bölgesinde yağlanma varsa bu durumda mekik çekme hareketi işe yarar.

Yağdan Kilo Verdiren Besinler Nelerdir?

Yağ yakan besinler tüketmek zayıflamayı daha sağlıklı hale getirir. Bu besinler arasında ilk sırada elma sirkesi yer alır. Şeker isteğini keserek zayıflamaya yardımcı olan elma sirkesi vücutta detoks etkisi yaratır. Elma sirkesinin yemeklerden önce bir kaşık içilmesi tavsiye edilir.

Acı biber metabolizmanın daha aktif şekilde çalışmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırır. Aynı zamanda vücuttaki enerji seviyesini artırır ve istenilen her yemekte kullanılabilir.

Son dönemlerde yağ yakma amacıyla sıklıkla kullanılan besinlerden biri de chia tohumlarıdır. Genellikle yemeklerin içerisine karıştırılarak tüketilen bu tohumlar yağ yakımının yanı sıra vücudu daha dayanıklı hale getirir, uzun süreli tokluk hissi sağlar.

Acı biber, chia tohumu, elma sirkesi haricinde kemik suyu, tavuk, Hindistan cevizi yağı, kefir, turpgiller, greyfurt, kırmızı et, yeşil yapraklı sebzeler de yağdan kilo vermek için etkilidir. Ancak bunların tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerekir.

Yağdan Kilo Vermek İçin Öneriler

Kilo verme sürecinde öncelikle psikolojik olarak bu süreci kabullenmek gerekir. Sürekli tartıya çıkmak zayıflama üzerinde olumsuz etki yaratır. Eğer yağ yakmak ve kilo vermenin birbirinden farklı olduğu fark edilirse bu durumda daha sağlıklı sonuçlara ulaşılır. Buna ek olarak vücuttaki yağları yakmak için su tüketimine önem verilmeli, günlük ortalama iki litre su içilmelidir. Su içmek yağ yakmanın yanı sıra sağlıklı bir vücut için de gereklidir.

Yemek yerken acele etmek vücutta yağ oluşumuna yol açar. Bunun yerine yemekler küçük lokmalar halinde yavaşça yenmeli ve porsiyonlar küçük tutulmalıdır. Ayrıca hareketli bir yaşam tarzı benimsenmeli, yemeklerin nasıl pişirilmesi gerektiği detaylıca öğrenilmeli, günlük alınan protein miktarına dikkat edilmelidir. Özellikle egzersizle yağ yakma sürecinde protein miktarı ne az ne de fazla olmalıdır. Proteini vücuda doğal yollarla almak için yumurta, mercimek ve kırmızı et gibi yiyecekler tüketilebilir. Her gün kahvaltıda yenen bir tane haşlanmış yumurta uzun süreli tokluk sağlarken istenmeyen yağları yakmaya da yardım eder.

kaynak: http://www.kiloverdim.com/

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Sağlıklı Bir Yaşam için Beslenme
Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmek çok büyük önem ta...
Katolog Tercümesi İle Ürün Satışlarını Katlayın
Tercüme işleri olarak pek çok tercüme alanı bulunmaktadır. K...
Ailecek Şaşkınız Filmi Ne Zaman Vizyona Giriyor?
Film izleme sitelerinde ayrıcalıklı bir yere sahip olan HD F...
720p Filmleri Sağlıklı ve Sorunsuz Seyredin
Film izlemeyi seviyor ve güncel filmleri takip ediyorsanız v...
Paykasa Nasıl Satın Alınır?
Günümüz şartlarında artık oyun piyasası oldukça gelişti ve b...
Dikkat Eksikliği Ve Çözümü
Öncelikle erken dönemde fark edilmesi çocuğun yaşamını kolay...
Saç Ekimi Fiyatları
Saç ekimi aslında çok fazla zor olmayan bir iştir. Geçmiş ça...
The Originals Türkçe Dublaj
Sevgili takipçilerimiz. Sizlere vampirlerle alakalı bir dizi...
Yaz Bayan Ayakkabı Modelleri
Yaz aylarında giyilebilecek ayakkabı modelleri 5 çeşitten ol...
Ankara Kürtaj Hizmetlerimiz
Ankara Kürtaj Muayenelerimiz Uzman jinekologlarımız taraf...
İnstagram Takipçi Oranını Yükseltmek
Facebook, Twitter, Snapchat ve Instagram son zamanlarda herk...
Kadıkale Resort Ulaşım
Tatil yapmak isteyenlerin en çok önemsedikleri kriterlerden ...
Koton Çanta Modelleri ve Kullanım Alanları
Market ve mağazalarda naylon poşetlerin doğamıza verdikleri ...
İngilizce İçin İrlanda Dil Okulları
İngilizce’nin dünya dili olarak kabul edilmesi ve gerek iş h...
Vietnam Vize İşlemleri Ortalama Kaç Günde Sonuçlanıyor
Yurtiçi ve yurtdışından Vietnam’a vize işlemleri online olar...

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.