Kanserden Korunmak için Ne Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde kanser ve türleri hem kadın hem de erkekler için en can sıkıcı sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Kanserden korunmak günümüzde neredeyse imkansızdır. Çünkü kimyasal maddelerin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte radyoaktif ışınların hayatımızda büyük ölçüde yer alıyor olması kanseri tetikleyen etkenlerdir. Bugün kanserden korunmak için ne yapmalıyız bilmiyorsanız öncelikli olarak www.kadingibi.com adresinde bu konu ile ilgili verilen bilgileri takip edebilirsiniz. Son zamanların hastalığı olarak bilinen kansere karşı atmanız gereken adımları uygulayabilirsiniz. Kanserden korunmak ve hastalığın tedavisi için erken teşhisin önemi ile ilgili birçok bilgi bu adres üzerinde sizlere sağlanmaktadır.

Kadınlar için en yaygın kanser türleri göğüs kanseri ve rahim kanseri olarak biliniyor. Bunun en önemli nedenleri arasında sağlıksız beslenmek ve fast food ürünlere yönelmek görünüyor. Bitkilerin tohumlarında değişikliğin yaşanıyor olması ve teknolojinin aşırı gelişmiş olması nedeniyle radyoaktif dalgaların hayatımızın her alanında var olması kanseri tetikleyen nedenler arasında yer alıyor. Kanserden korunmak adına beslenme ve elinizden geldiğince diğer konulara da dikkat etmeniz gerekiyor. Genetik faktörler nedeniyle de risk grubunun yüksek olduğu birçok kanser türü bulunuyor. Bu nedenle kanser hastalığına yakalanmış olsanız da erken teşhis ve tedavi hayat kurtarıyor. Kanser türleri ve kanser tetikleyici maddeler ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve kanserden korunmak için yapmanız gerekenler ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız www.kadingibi.com bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

Sağlıklı bir yaşama devam etmeyi isteyenler için baharatlar kurtarıcı oluyor. Fakat birçok değişik bölgede fayda sağlayan baharatlar doğru kullanılmadığında sağlığa zarar verebilmektedir. Kanserden korunmak için baharatları dikkatli tüketmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar günlük yaşantının içindeki baharatların fayda, zarar ve kullanımını şu şekilde açıklamaktadır:

Zencefil: Çay olarak içtiğinizde hamilelik bulantılarını ortadan kaldırmaktadır. Tedavisi sorunlu olan kanser şekillerinde doktora danışılarak içilen zencefil tümörün büyümesini baskılamaya yardım eder. Regl dönemi ağrılarını ortadan kaldırmaktadır. Solunum yolu problemlerinde, öksürük, grip ve soğuk algınlığını tedavi etmektedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Ancak kan basıncı ve şeker ile alakalı ilaç kullananlar için sorunlu olabileceği bilinmelidir.

Zerdeçal: Kolon, prostat, pankreas, meme kanserlerinde tedaviye ilave şekilde kullanılabilir, fakat öncesinde hekime danışmak iyi olacaktır. Artrit, pankreatit, enflamatuvar bağırsak sorunlarında ağrıyı azaltıcıdır. Safra taşına karşı doğal bir yöntemdir. Alzheimer gibi problemlerde de tercih edilebilmektedir. Kan basıncını düzenler, osteoporoza karşı korur. Pilav, makarna, et yemekleri, yumurta, çorba gibi yemeklere ilave edilebilmektedir.

Pankreas kanseri, pankreası meydana getiren dokular yüzeyinde başlar ve iki bölüme ayrılır. Bunlardan birincisi insülin üretilen bölgede görülen kanser, ikincisi ise enzim üretilen bölgede ortaya çıkan kanserdir. Pankreas midenin arka tarafında omuriliğe yakın bir bölgede bulunur. Bundan dolayı pankreas kanserinin başlangıcında herhangi bir belirti görülmemesi muhtemeldir. Lakin burada oluşan tümör büyüyerek, etrafında bulunan organlara hasar vermeye başladıkça belirtiler de meydana gelmeye başlar. İlerleyen dönemlerinde ise görülmeye başlayan belirtiler aşağıdaki gibidir.

1) Karın Ağrısı : Bu ağrılar genelde basit bir karın ağrısı gibi hafif şiddette kendini gösterir ve yemekten sonra veya uzandığınızda artar. Bunun aksi olarak da dik oturduğumuz zaman azalabilir. İlk zamanlarda ağrılar gelip geçici olabilir ama zaman geçtikçe bu ağrılar daha uzun süreli ve daha şiddetli olacaktır. Bu ağrıların oluşmasının nedeni kanserin çevresinde bulunan sinirleri etkilemesidir.

2) Sarılık : bu durumun başlıca belirtileri ciltte veya göz aklarında görülen sararmadır. Aynı zamanda idrar rengi koyulaşır ve cildin farklı yerlerinde kaşıntı olur. Dışkı rengi soluk bir görüntü alabilir. Eğer karın ağrıları sıklıkla yaşanmaya başlarsa ve diğer belirtilerden şüphelenilirse vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Erkek Bebek Yapmanın Püf Noktaları
Erkek bebek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri...
Migren Tedavisi 2017
Migren Nedir? Çok uzun yıllar önceye ortaya çıkan ve şu a...
İnsan Sağlığına Etki Eden Etmenler Nelerdir?
İnsan sağlığına tesir eden etmenleri bilmek gerekir. Bunun e...
Göz Seyirmesi Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Göz seyirmesi hayatın herhangi bir döneminde karşılaşabilece...
Antibiyotik Miğde Bulantısı Yapar mı?
Birçok hastalığın tedavisinde ve özellikle mikropların temiz...
Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?
Ayak kokusu hemen hemen herkesin karşılaşabildiği sorunlarda...
Ayak Ağrıları Neden Olur? Nasıl Geçer?
Vücudumuzun en önemli parçası olan ayakların iyi şekilde kor...
Arı Sokmalarına Karşı Neler Yapılmalıdır?
Arı sokmalarına karşı alınması gereken bir takım önlemler bu...
Saç Ekiminden Sonra Saçlar Tekrar Dökülür Mü?
Saç ekimi yaptırmayı düşününlerin aklını en çok kurcalayan s...
Böbrek Yetmezliği Belirtileri
Böbrek hastalıklarından böbrek yetmezliği kişinin tüm hayatı...
Leke Tedavisi Mümkün Mü?
Güneş herkes için yaşam kaynağıdır. Antibakteriyel etkisi, D...
Yanığa İyi Gelen Uygulama ve İlaçlar
Oldukça acı veren yanık, insanın başına gelecek en büyük pro...
STEROID NEDIR?
Beklometazon dipropiyonat adı altında daha tanıdık BecotideB...
Saçların Dökülmesine Neden Olan Saçkıran
Saçkıran, belirtilerini hemen göstermeyen ve yavaş yavaş saç...
Apse Neden Olur? Tedavisi
Vücudun detaylı yerlerinde irin birikmesi neticesi meydana g...

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.