BİYOGRAFİ NİTELİĞİNDE ÖMER ÜZEN İLE PAZAR GÜNÜ RÖPORTAJI

Sponsorlu Bağlantılar

Ömer Üzen Kimdir?

Soru-cevap olmadan hazırlanmış bir röportaj türüdür. Fotoğraf çekimi yapılmadan yapılan bu röportajda, önceden olan resimlerden resim yüklemesi yapılmıştır.

İstanbul’da ikamet etmektedir ve 7 yaşından beri bu şehirde yaşamaktadır Şehir kalabalıklığından uzak ve kendi deyimiyle doğayla bütünlüğü olan bir bölgede yaşamını sürdürmektedir. İstanbul dışında bazen Çanakkale, Sakarya, Kocaeli ve Bursa illerinde mülklerinin kendilerine ait olan yerlerde dinlenme amaçlı kısa süreliğine ikametleri de mevcuttur. Kimlik yaşına göre 2 yaş büyütülerek okula kaydı yapılmıştır. Yani gerçek yaşı, kimlik yaşına göre 2 yıl küçük şeklinde kayıt altına alınmış. Kendi ifadesine göre çocukluk döneminde okulu hiç sevememiştir ve ilgisinin yönü futbola dönük olmaya evirilmiştir. Çocukluk yıllarında futbolcu olmayı her ne kadar arzulamışsa da bu arzusunu yerine getirememiştir. Çocukluk ve gençlik döneminde, Pendikspor ve  Beşiktaş futbol kulüplerinin alt yapılarında oynamıştır. Futbol hayatını, bahsi geçen dönemde geçirdiği ayak kırığı sonucunda iyileşme sürecinin uzun sürmesinden dolayı sona erdirmek zorunda kalmıştır. Konuya girmişken Galatasaray futbol takımını tutmaktadır.

Sonraki süreçte eğitim hayatına devamını sağlayarak günümüzde İşletme Yönetimi ve Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümlerinde yüksek lisans öğrenim hayatına devam etmektedir. Araştırmacı ve yazarlık yapan Ömer Üzen politika ile de ilgilenmektedir. Gıda ve genetik mühendisliği bilimsel alanlarında, protein mühendisliği konusunda yaptığı çalışma ve keşifle önemli patent kuruluşlarından uluslararası patentler almıştır. İnternet ve yazılım dünyasında da faaliyet yürütmektedir. Bu faaliyetleri kapsamında çok sayıda önemli web portallarının kurucusu, geliştiricisi ve sahibidir. Gıda, döviz, basın ve inşaat gibi alanlarda sermayedar ve yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Kürtçe, İngilizce dillerini bilmektedir ve Almanca dilini de belirli bir düzeye kadar bilmektedir. İngilizce dilini geçmişte gerçekleştirdiği yurtdışı ziyaretlerinin de katkısıyla pekiştirerek, ana dil seviyesine getirmiştir. Gıda mühendisi, iş girişimciliği gibi profil kimliklerine de sahip olan Ömer Üzen, bu dönemki seçimlerde CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adaylığına mensup olduğu aşiretinin mensupları tarafından da bölgede desteklerini vereceklerini bildirmelerine rağmen yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiştir. Sağlık sorunu olarak, mental(psikolojik) türde olduğunu bildirmiştir. Mutki aşiret lideri Hacı Musa Bey’in torunudur ve bu aşirete mensup kişilerin sayısı ülke genelinde 500.000’i aşkındır. Kendi beyanına göre şu an herhangi bir siyasal partiye üyeliği bulunmamaktadır.

Boş zamanlarında ise futbol maçı oynamayı, deniz kenarında yürümeyi, film izlemeyi, gitar çalmayı ve şiir/şarkı dinlemeyi sevdiğini belirtmiştir. Şiir sanatçılarından Yılmaz Erdoğan ve Tuncel Kurtiz’i; ses sanatçılarından ise Sezen Aksu, Sıla Gençoğlu, Aynur Doğan, Karmate ve Gazapizm’i sevdiğini aktarmıştır.

Bu haber, birden fazla basın mecrasıyla ortak hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Manikür Yaparken En Sık Yapılan Hatalar
Güzellik kadınların hayatında olmazsa olmaz kavramların başı...
İkinci El Eşya Satan Yerler
Elinizde ihtiyaç fazlası olan ve yer moda yelkeni kaplamakta...
Teoride Öğrenmek mi Gezerek Öğrenmek mi?
Tarihi değerleri ve doğası ile ülkemiz, dünya üzerinde bir c...
Mahalle ve Köy Muhtarlarının Görevleri Nelerdir?
Seçim sonucu mahalle ve köylerin başına gelen Muhtarlar, gen...
Sondakika Haberler – ERTANHABER
Bugün gündemde ne var, neler oldu haberler neler diye merak ...
Reglinin Utanılacak Bir Şey Olmadığını Kanıtları
Kadınların regl olması dünyanın birçok yerinde hala tabu ola...
Almanya'nın En Kalabalık Şehirleri
Almanya, Orta Batı Avrupa’da yer alan bir ülkedir. 137.847 m...
Ağda Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Dışarda yüksek fiyatlarda çalışan kuaförlere para dökülmek v...
Soy Ağacı Nedir? Kimlerden Oluşur?
Her kişinin bir soy ağacı vardır ve herkesin soy ağacını bil...
Mutlu ve Uzun Süreli Bir Evlilik İçin Öneriler
Evlilik, iki insanın hayatlarını birleştirdiği önemli bir ad...
Metamfetamin (Kristal Meth) Nedir? Zararları Nelerdir?
Metamfetamin (Kristal Meth); uyarıcı ve halüsinasyon özelliğ...
İkinci El Pimapen Almak Mantıklı Mı?
Kaliteli olan yapı ürünlerinin de bir süre sonunda yıpranmas...
Elde Edilmesi Zor Kadınlar Kova Burçları
Astrolojinin rehberlik gücünden faydalanıp kova burcunun 8 m...
Epistemoloji Nedir?
Epistemoloji, insan bilgisinin olasılığı ve kapsamı ile ilgi...
Hint Yağı Hızlı Saç Uzatmak İçin Nasıl Doğru Kullanılır?
Uzun ve Kırıksız saçlar Saçların daha hızlı uzamasını sağ...