İstediğiniz Burnu Yapamadılar mı? Düzeltme Ameliyatınız Emin Ellerde!

Sponsorlu Bağlantılar

Rinoplasti, burun estetiğine verilen isimdir ve burun işi anlamına gelir. Uzman bir cerrahla karşılaştıysanız hayatınız boyunca güzel burnunuzla yaşamaya devam edersiniz. Ancak İstanbul’da burun estetiği yaptıranların %69’u maalesef yeni burnundan memnun olmuyor ve ikinci bir ameliyat için aynı doktorun kapısını çalıyor. İlkini başaramayan cerrahtan ya red cevabı alıyorlar ya da burunları artık düzeltilemez hale geliyor.

Burun Düzeltme Ameliyatı

Burun düzeltme ameliyatına ikincil rinoplasti denir. Zaten bir burun estetiği geçirmiş olan burun üzerinde yapılan bir işlemdir. Bazen hasta burnundaki ilk ameliyattan memnun olmaz ya da ilk ameliyat yanlış gider. Hasta daha sonra, herhangi bir hatayı veya ilk prosedürün bıraktığı istenmeyen özellikleri düzeltmek için sekonder rinoplastiyi seçebilir. İkincil rinoplasti de revizyon rinoplasti olarak bilinir.

İkinci Kez Burun Ameliyatı Olmak

İkincil rinoplastiler, primer rinoplastilerden daha karmaşık operasyonlardır. Burun yapısını değiştirmenin yanı sıra, cerrahın ilk ameliyattan kaynaklanan anormallikleri ele alması gerekir. Daha önce yapılan bir burun işi ile ilgili sorunlar cildi, burnun yumuşak dokusunu, burnun kıkırdağını veya burnun kemiğini etkileyebilir. Skarlaşma aynı zamanda prosedürü karmaşıklaştırır. Sorunun ciddiyetine bağlı olarak, cerrahlar burnu daha estetik olarak göstermek ister ancak bunu başarmak çok zordur. Sadece alanında gerçekten deneyimli biri başka bir cerrahın yaptığı hatayı düzeltme yetisine sahiptir. Bunun için İstanbul burun estetiği kliniğimizde sizlere yardımcı olan burnu nasıl düzelteceğini 3D görüntüleme ile size aktaran bir bayan cerrahla tanışmanız gerekir.

İmplant Gerekir Mi?

Sekonder rinoplasti ameliyatı geçiren kişilerin cilt greftlerine veya kıkırdak greftlerine ihtiyacı olabilir. İmplantlar ayrıca burnun şeklini eski haline getirmek için de kullanılır. Prosedür için kıkırdak kulaktan, kaburgadan veya burnun diğer bölgelerinden toplanabilir.

Cerrahlar, sorunun ciddiyetine bağlı olarak burun üzerinde çalışmak için iki yaklaşımdan birini kullanır. Endonazal teknik, cildin dışını kesmeden burun içinde yapılan çalışmaları içerir. Açık teknik, cerrahın cildi kıkırdaktan ve burun kemiğinden kaldırarak çıkarmasını içerir.

İkincil rinoplastiyi istenen hale getiren çeşitli primer rinoplasti problemleri vardır. Burun ilk ameliyattan sonra şişlik inene kadar çıkıntılara neden olabilir. Bu çıkıntılar göreceli olarak kolayca aşağı çekilebilir. Burun içindeki küçük depresyonlar kıkırdak greftleriyle doldurulabilir.

Dokunun çok fazla çıkarılmasından dolayı burun kamburunun basıldığı bir eyer burun deformitesi bir kıkırdak grefti veya bir implant ile sabitlenebilir. Çok düz bir burun, burnun iç destek yapısının kıkırdak greftleri ile güçlendirilmesiyle düzeltilebilir. Burnun ucu çok büyük, asimetrik veya çok düz olabilir. Uç sorunları, fazla dokunun alınması veya kıkırdak veya implant ilavesiyle giderilebilir. Çok kısa olan burunlar düzeltmek için karmaşıktır, ancak mevcut cilt daha uzun yapıya uyum sağlamak için fazla skarlanmadıysa, burnu uzatmak için kıkırdak greftleri kullanılabilir.

Tüm bu ikinci burun estetiğinin şaşalı iç karmaşık yapısını yüzünüzde istemiyorsanız, mutlaka en iyi cerrahla çalışmanız gerekir. Burun estetiği fiyatları diğerlerine göre biraz daha maliyetli olacaktır ama yüz en değerli bölgemiz ise burnumuz için birkaç kuruş fazla harcamaya değmeli.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Erkek Sweatshirt
Rahatlığını düşünen erkeklerinin üzerinden hiçbir şekilde ek...
Bahsegel Giriş
Türkiye’deki illegal bahis sitelerinden birine giriş yaparak...
2019 Yeni Nesil Fon Perde Modelleri
Geçtiğimiz yıl popüler olan birçok tasarım bu sezonda etkisi...
Sebze Ağırlıklı Diyet Yemekleri
Diyet yemekleri  kilo vermek isteyen kişiler için çok sayıda...
Yengeç Burcuna Ait Tüm Detaylar
Yengeç burcu yorumlarını en hızlı ve sorunsuz şekilde her gü...
İzmir Lokma Tatlısı Nerden Alınır?
Lokma tatlısını sevmeyen neredeyse yoktur. Özel günlerde, da...
Sizi de Aramızda Görmek İsteriz
Bu güne kadar sesinizi duyurma noktasında sorunlar yaşadıysa...
Otobüsle Avrupa Turu Fırsatı
Hayalleriniz gerçek oluyor! Avrupa rüyası eğlenceli bir tur ...
En Uygun Yapı Market Ürünleri
Ev dekorasyonunun en önemli parçası olan mobilyalar pek çok ...
Gümüş Kolye Modelleri
Estetik ve zarif bir görsel elde etmek istediğinizde takı se...
Hayatınızın En Özel Anlarını Yaşayın
Tek ya da çift olarak herkesin özel ve yaşamak istediği fant...
Dispenser Peçete Nedir? Fiyatları Nelerdir?
Dispenser peçete hijyenik bir peçetedir. Hijyenin sağlanması...
Konut Sigortası Ne İşe Yarar?
Sigorta çoğu zaman yaşamış olduğunuz olumsuz durumların etki...
Sağlıklı Bir Yaşam için Beslenme
Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmek çok büyük önem ta...
Betboo İnceleme ve Analiz
Betboo incelemesi yapılırken sitenin Türkiye'de hizmet veren...

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.