Kanserden Korunmak için Ne Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde kanser ve türleri hem kadın hem de erkekler için en can sıkıcı sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Kanserden korunmak günümüzde neredeyse imkansızdır. Çünkü kimyasal maddelerin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte radyoaktif ışınların hayatımızda büyük ölçüde yer alıyor olması kanseri tetikleyen etkenlerdir. Bugün kanserden korunmak için ne yapmalıyız bilmiyorsanız öncelikli olarak www.kadingibi.com adresinde bu konu ile ilgili verilen bilgileri takip edebilirsiniz. Son zamanların hastalığı olarak bilinen kansere karşı atmanız gereken adımları uygulayabilirsiniz. Kanserden korunmak ve hastalığın tedavisi için erken teşhisin önemi ile ilgili birçok bilgi bu adres üzerinde sizlere sağlanmaktadır.

Kadınlar için en yaygın kanser türleri göğüs kanseri ve rahim kanseri olarak biliniyor. Bunun en önemli nedenleri arasında sağlıksız beslenmek ve fast food ürünlere yönelmek görünüyor. Bitkilerin tohumlarında değişikliğin yaşanıyor olması ve teknolojinin aşırı gelişmiş olması nedeniyle radyoaktif dalgaların hayatımızın her alanında var olması kanseri tetikleyen nedenler arasında yer alıyor. Kanserden korunmak adına beslenme ve elinizden geldiğince diğer konulara da dikkat etmeniz gerekiyor. Genetik faktörler nedeniyle de risk grubunun yüksek olduğu birçok kanser türü bulunuyor. Bu nedenle kanser hastalığına yakalanmış olsanız da erken teşhis ve tedavi hayat kurtarıyor. Kanser türleri ve kanser tetikleyici maddeler ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve kanserden korunmak için yapmanız gerekenler ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız www.kadingibi.com bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

Sağlıklı bir yaşama devam etmeyi isteyenler için baharatlar kurtarıcı oluyor. Fakat birçok değişik bölgede fayda sağlayan baharatlar doğru kullanılmadığında sağlığa zarar verebilmektedir. Kanserden korunmak için baharatları dikkatli tüketmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar günlük yaşantının içindeki baharatların fayda, zarar ve kullanımını şu şekilde açıklamaktadır:

Zencefil: Çay olarak içtiğinizde hamilelik bulantılarını ortadan kaldırmaktadır. Tedavisi sorunlu olan kanser şekillerinde doktora danışılarak içilen zencefil tümörün büyümesini baskılamaya yardım eder. Regl dönemi ağrılarını ortadan kaldırmaktadır. Solunum yolu problemlerinde, öksürük, grip ve soğuk algınlığını tedavi etmektedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Ancak kan basıncı ve şeker ile alakalı ilaç kullananlar için sorunlu olabileceği bilinmelidir.

Zerdeçal: Kolon, prostat, pankreas, meme kanserlerinde tedaviye ilave şekilde kullanılabilir, fakat öncesinde hekime danışmak iyi olacaktır. Artrit, pankreatit, enflamatuvar bağırsak sorunlarında ağrıyı azaltıcıdır. Safra taşına karşı doğal bir yöntemdir. Alzheimer gibi problemlerde de tercih edilebilmektedir. Kan basıncını düzenler, osteoporoza karşı korur. Pilav, makarna, et yemekleri, yumurta, çorba gibi yemeklere ilave edilebilmektedir.

Pankreas kanseri, pankreası meydana getiren dokular yüzeyinde başlar ve iki bölüme ayrılır. Bunlardan birincisi insülin üretilen bölgede görülen kanser, ikincisi ise enzim üretilen bölgede ortaya çıkan kanserdir. Pankreas midenin arka tarafında omuriliğe yakın bir bölgede bulunur. Bundan dolayı pankreas kanserinin başlangıcında herhangi bir belirti görülmemesi muhtemeldir. Lakin burada oluşan tümör büyüyerek, etrafında bulunan organlara hasar vermeye başladıkça belirtiler de meydana gelmeye başlar. İlerleyen dönemlerinde ise görülmeye başlayan belirtiler aşağıdaki gibidir.

1) Karın Ağrısı : Bu ağrılar genelde basit bir karın ağrısı gibi hafif şiddette kendini gösterir ve yemekten sonra veya uzandığınızda artar. Bunun aksi olarak da dik oturduğumuz zaman azalabilir. İlk zamanlarda ağrılar gelip geçici olabilir ama zaman geçtikçe bu ağrılar daha uzun süreli ve daha şiddetli olacaktır. Bu ağrıların oluşmasının nedeni kanserin çevresinde bulunan sinirleri etkilemesidir.

2) Sarılık : bu durumun başlıca belirtileri ciltte veya göz aklarında görülen sararmadır. Aynı zamanda idrar rengi koyulaşır ve cildin farklı yerlerinde kaşıntı olur. Dışkı rengi soluk bir görüntü alabilir. Eğer karın ağrıları sıklıkla yaşanmaya başlarsa ve diğer belirtilerden şüphelenilirse vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Baget Yüzüklerde Kampanya
Pırlanta ve zümrüt satın alma işlemini internet üzerinden mi...
Full APK Oyun Bulmak
İnternetle olan ilişkimiz bu kadar yaygın olunca full progra...
İnstagram Hesabınıza Takipçi Kazandırma
İnstagram da son zamanlarda herkes takipçi sayısını arttırma...
En Tarz Uzun Elbise Modelleri
Günümüzde kadın hazır giyim kreasyonlarına sıkıntı olmaksızı...
Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Köpekler insan yaşamı içerisinde en sadık dost olarak ön pla...
Beşiktaş Kiralık Daire
Beşiktaş ilçesi kuşkusuz istanbulun en popüler ilçesi konumu...
İstanbul Anadolu Yakası Masaj
 İstanbul'da Anadolu Yakası'nda hizmet veren İstanbul Anadol...
İnstagram Gizcecom Tesettür Giyim Firması Hakkında Memnuniyet
Tesettür modasında son senelerde kabul görmüş olan parçalard...
Ombre Saç Modelleri
Ombre modelleri kahverengi saçlara sarı tonlarda uygulanabil...
Cialis Siparişi Nasıl Verilir?
Bir erkeğin, cinsel hayatında, ilişkiyi sonlandırabilecek so...
Oynarken Öğrenin
Oyunların çocuklar üzerinde genelde olumsuzlukları ortaya çı...
Erken Boşalma Tanısı
Erkek cinsel sağlığı açısından en büyük tehlikeyi oluşturan ...
Dijital Pazarlamanın En Önemli Adımı SEO Çalışmaları
Yeşil SEO olarak; 15 yıla dayanan tecrübemizle Bursa SEO çal...
İmplant Dişin Avantajları Nelerdir?
İmplant diş yaptırmada en büyük avantaj diğer tedavi yönteml...
Kaliteli Membran Kapı
Evlerinizi dayayıp döşerken ve yenilerken veya yeni bir ev y...

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.