Çanta Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kritik Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan çantalar, kıyafetlerin tamamlanması, gün içerisindeki aktivitelerin devamını sağlaması gibi nedenlerden dolayı bayanların kullandığı önemli parçalar içerisinde yer alır. Kadınların ayakkabı ve çanta tutkusu asırlar öncesine dayanmaktadır. Bu yüzden bu tutkuyu bilmeyen yoktur.

Kadınlar özellikle yeni bir çantaya asla hayır diyemezler. Dolapları açılıp bakılsa eminiz ki her tarza ve kombine ait farklı modellerde çantalar görmek mümkün. Hiçbir kadının dolabında asla bir çanta bulamazsınız. Her kıyafetine göre farklı modellerde, renklerde ve ebatlarda çantalar bulabilmek mümkün.

Her kadının çanta seçimi farklı olabiliyor. Yukarda da belirttiğim gibi bazı kadınlar farklı çeşitlerde çantalardan hoşlandığı gibi bazıları da, sadece tek tarz çantalar kullanabiliyor. İster klasik, ister spor hangi tarz olursa olsun önemli olan çantanızı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bilmenizdir.

Peki kadınların hayatında bu kadar önemli yere sahip çantaları seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

1) Çantanın Boyutu

Her kadının çantada hoşlandığı ve tercih ettiği ebatlar vardır, ancak çanta alırken ebatın çok önemli olduğunu unutmayın. Bazen görünüşüne aldanıp bizim için kullanışlı olmayan bir ebatta çanta seçebiliriz. Yanınızda çok fazla gereç taşıyanlardan iseniz sizin küçük bir çanta kullanmanız veya almanız gereksiz olabilir ve işinizi görmez.

Çok beğendiğiniz bir çantayı alacağınız zaman, o çantayı nerelerde kullanacağınızı, kullanacağınız zaman içinde ne taşıyacağınızı sorgulayın. Hatta yanınızdan ayırmadığınız ürünlerini içine koyarak deneyin. Amacımız illaki büyük çanta almanız değil, ancak bazı kadınlar hiç küçük çanta kullanamadıkları halde alıyor ve dolapta öylece duruyor. Amacımız bunun önüne geçmek ve doğru seçimler yapmanızı sağlamak.

Elbette durum bunun tam tersi de olabilir. Küçük çanta kullanacağınız bir yere büyük çantalarla gitmek de çok yersiz olur. Bu yüzden çanta ebatı önemli bir konu.

2) Çanta Bölümleri

Bazı çantaları kullanmak sinir bozucu olabiliyor. Neden diyecek olursanız, şöyle ki bazı çantalarda çok az bölüm olabiliyor. Bu da aradığımız bir şeyi çantamızda bulmamızı zorlaştırıyor. Hele ki makyaj malzemelerinden cüzdana kadar her şeyi çantasında taşıyan kadınlar için durum daha zorlaşıyor. Eminim ki telefonunuz çaldığında çoğunuz saniyelerce telefonunuzu aramışssınızdır.

İşte bu sorunları yaşamamak için çantanın içinde birkaç bölüm olması gerekiyor. Böylece işiniz kolaylaşıyor.

3) Çantanın Kumaşı

Çanta seçiminde en etkili olan bir diğer etken ise alacağınız çantanın kumaşıdır. Malum çantaların içinde çok fazla materyal taşıyoruz. Haliyle içerisinde bir yük birikiyor. Bu yüzden de çantalarımızı seçerken dayanıklı, güzel bir dokusunun olmasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Dayanıklılığının yanı sıra kumaş seçiminde mevsimin de etkisi çok fazla. Kışın kullanacağınız kumaşlarla, yazın kullanacağınız kumaşların farklı olması gerekiyor. Çünkü sıcakta deri, özellikle de koyu renkli olan çantalar sizi terletebilir.

4) Çantanın Rengi

Çanta alırken rengi çok önemlidir. Hele ki şu dönemde ekonomik olarak sorunların yaşandığı ve zar zor geçim sağlandığı bir dönemde daha da önemlidir. Sonuçta ülkedeki tüm kadınların geliri ve geçim derdi aynı değil. Herkes istediği çantayı alıp bir kez takıp bırakamıyor. Bu yüzden de rengine dikkat etmesi gerekiyor.

Eğer siz de bu fikre katılıyorsanız çanta rengi seçiminize dolabınızdaki kıyafetlerin renklerine bakarak başlayabilirsiniz. Herkesin dolabında en çok kullandığı bir renk ağırlığı vardır. Bu yüzden de çantanın rengini bu kıyafetlere göre seçebilirsiniz. Yapmanız gereken ben bu çantayı hangi kıyafetlerimle kombinlerim şeklinde düşünerek karar vermektir.

5) Çantanın Fiyatı

Bir çantanın çok pahalı olması çok kaliteli olduğu anlamına gelmez. Çantanın duruşu, kumaşı, dokusu, aldığınız mağaza kaliteyi etkileyen önemli unsurlardandır. Eğer aldığınız çantayı uzun süreli kullanacaksanız bütçeniz de buna müsait ise güzel ve kaliteli bir çantaya yüksek meblalar yatırabilirsiniz.

Eğer aldığınız çantayı 1-2 saatliğine veya 2-3 kez takmak için alıyorsanız, çok fazla para harcamanız gereksizdir.

6) Çantalarınızın Açma Kapama Yerine Dikkat!

Özellikle günlük kullanacağınız çantalarınızın ağızlarının sağlam kapanıyor olması gerekiyor. Çünkü gün içerisinde içine cüzdan, telefon, kimlik gibi önemli eşyalarımızı koyuyoruz. Her an açılabilen, hatta ağzı açık çantalar alarak sürekli tedirgin olmaktansa, sağlam, fermuarı olan bir çanta almanız sizin için daha kullanışlı olacaktır.

7) Vücut Ölçüleriniz Önemli

Çanta alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise vücut ölçülerinizdir. Belki bazılarına göre bu madde anlamsız gelebilir, ancak önemli bir madde. Eminim siz de açıkladığımızda bize hak vereceksiniz. Eğer kısa boyluysanız ve biraz da kilonuz varsa çok büyük çantalardan kaçınmanız gerekiyor. Çünkü bu büyük çantalar sizi daha da kısa gösterecektir. Bu yüzden çanta boyutu seçerken boy ve kilonuzu da dikkate almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Gardırobumuzun İncisi: Beyaz Gömlekler
Hepimizin gardırobunda kendisine güven veren birçok kıyafet ...
Lacivert Elbise Model Tercihleri
Lacivert Kombin Lacivert kombin denilince aklımıza lacive...
En Şık Erkek Takım Elbiseler
Düğünlerde, özel toplantılarda, finansal iş yerlerinde takım...
2020'nin Yükselen Trendi: Bel Çantaları
Modanın kendi içinde bir döngüsü var. Her sezon geçmiş yılla...
Bir Kumaşı-Yumuşak Yapan Nedir?
Kumaş Sentetik lifler için, bu malzemelerin yumuşaklığına...
Sezonun Rengi Turuncu Nasıl Kombinlenir?
Yeni sezon "çok turuncu geçecek "demiştik! Hepimizin de b...
Güzel Görünmenizi Sağlayabilecek Eşofman Modası
Biz kadınlar bazen rahat giyinmek ama bir yandan da şık olma...
Yeni Sezon Gömlek Elbise Trendi
Yaz aylarında hepimiz rahat giysiler giymek isteriz. Bunlard...
Matmazel Bayan Çanta Modelleri
Bazı bayanlar için ayakkabı bir takıntı olmaktadır bazı baya...
Fuşya Abiye Elbiseler ile Gecenin En Göz Alıcı Görünümü
Havalar hızla soğumaya, yapraklar dökülmeye başladı, yaklaşa...
2019 Köşe Takımı Modelleri
2019 sezonunda yepyeni modelleri ve desenleri ile birbirinde...
Abiye Kıyafetler Nasıl Saklanır? İşte Püf Noktaları!
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte düğün ve davet sezonu açı...
Triko Polo T-Shirt’leri İle Rahat Bir Yaza Merhaba!
Yaz aylarında erkeklerin gözdesi kaliteli malzemelerin kulla...
Plajlardaki Tropikal Desen Çılgınlığı
Yaz mevsimine, tatile en çok yakışan desenlerin başında trop...
2018 Kış Çizme Modelleri
Kış ayları geldi çattı. Özellikle bayanlar için kış ayları g...