Okul Servisleri Fiyatları Zamlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Okulların açılmasına günler kala öğrenci servislerine zam geldi. Okul servisleri geçen senea miktarla yüzde 16 miktarında zamlandı. Başta Bursa olmak üzere zamlı fiyatı yapmak amacıyla çoğu şirket hazırlık içerisine girdi. Kısacası bu sene okul servisleride yüzde 16 miktarında fiyatlara artış uygulayacak.
Okul Servis Ücretleri Arttı

2013-2014 Eğitim ve Öğretim senesinın başlamasına az bir vakit kalan servis araçları hazır durumda. Okulları evlerine uzak bulunan yada çocuklarının yorulmaması ve akıllarının çocuklarında kalmamasını isteyenler servis ücretlerine katlanmak mecburiyetinde kalacak. Okul servislerinin zamlanması ilk şeklinde Bursa’da gerçekleşti. Zamlı fiyatların başka il ve ilçelerede yansıması bekleniyor.

Okul Servis Fiyatları Zamlandı

Okul servislerine gelen zam sorusuna Servis Aracı İşletmeleri ve Halk Otobüsçüleri Odası Başkanından yanıt geldi. Sadi Aydın, Okul servislerinin zamlanmasının en büyük sebebi şeklinde benzin fiyatlarına gelen zam ve çalışma koşullarının ağır bulunduğundan ötürü uygun miktarda bir zam yapıldığını belirtti. Öğrenci servisleri amacıyla asıl fikir edinilen zam miktarın yüzde 24 bulunduğu fakat bu miktarın fazla olacağı düşünülerek yüzde 16 nın oy birliği ile kabul edildiği belirttildi.

Öğrenci Servislerine Ne Kadar Zam Yapıldı?

Kısa mesafeli servis ücretlerinin aylık 115 TL uzun mesafeli servis ücretlerinin ise 200 TL şeklinde belirlendiği ve zamlı fiyatların bu biçimde bulunduğu açıklandı. Yüzde 16 zam 100 TL’de 16 TL lik bir miktara tekabül ediyor. Bu miktar bir sene vakitsince 150 TL seviyesinde velilere ek bir yük getirecek. Bunun dışında mazot fiyatlarının yükselmesi otobüs ve minibüsler içerisinde heran zam gerçekleşebileceği düşüncesini arttırıyor. Öğrenciler ulaşım masrafları bu sene en az yüzde 16 artmış durumda. Okul servisleri fiyatları 2013-2014 eğitim senesi amacıyla zamlandı.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Copyright © 2012-2021 KanalBilgi.Com Tüm Hakları Saklıdır.

error: Kopyalanması Yasaktır!