Antik Dünyayı Keşfetmek İçin Bir Cennet: Mısır Turları

Sponsorlu Bağlantılar

Tarihi M.Ö. 5000 yılına kadar uzanan Mısır, büyüleyici ambiyansıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatır. Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan bu kadim ülkeyi, vize almaya gerek kalmadan keşfedebilirsiniz. Gözde Doğu Akdeniz ülkeleri arasındaki Mısır, Türkiye’den gelen misafirlerini turistik kapı vizesiyle ağırlar. Dolayısıyla vizesiz Mısır Turu, yasal prosedürlerle uğraşmadan yurt dışına seyahat etmek isteyenler için idealdir. Bu yazıdan tarih ve kültür dolu rotalara yolculuk yapma hayali olanlara hitap eden vizesiz mısır turuna dair detaylara ulaşabilirsiniz.

Antik Dünyanın Kalbine Vizesiz Bir Yolculuk : Mısır’da Görebileceğiniz Yerler

Antik dünyanın kalbi olan Mısır, vizesiz yurt dışı tatil turları arasındadır. Turistik kapı vizesiyle ziyaret edebileceğiniz bu ülke, tarih sahnesinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Mısır’ın her köşesinde sizi ayrı bir tarihi miras karşılar. Mısır turları ile görebileceğiniz yerler, gezi rotasının kapsamına göre değişiklik gösterir. Bu bağlamda Hurgada ve Sharm El Sheikh turu olmak üzere farklı seçenekler vardır. Vizesiz mısır turu rotalarını inceleyerek nereleri ziyaret edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Piramitler ve Sfenks: Gize Platosu

Mısır’ın başkenti Kahire, mistik ve etkileyici Gize Platosu’na ev sahipliği yapar. Gize Platosu’nda turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktalar arasındaki piramitler yer alır. Yaklaşık 2,3 milyon blok taştan oluşan piramitler, M.Ö. 2560 yılında Firavun Keops tarafından inşa ettirilmiştir. Geometrik şekli, dar koridorları ve bugün hala keşfedilmeyi bekleyen gizemleriyle ziyaretçilerini adeta büyüler. Bu yapının hemen yanında dönemin zamanın ilerisindeki mühendislik anlayışını yansıtan, Chefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi de bulunur.

Mısır piramitleri turunda sizi, ihtişamlı görünümüyle Sfenks heykeli karşılar. Tam 73,5 metre uzunluğa sahip Gize Sfenks heykeli, piramitlerin koruyucusu olarak nitelendirilir. Söz konusu heykelin 4.500 yıl önce yaptırıldığı ve ilhamını mitolojik bir yaratıktan aldığı düşünülür. Vizesiz Mısır turunda bu heybetli ve gizemli yapıya da yakından şahit olabilirsiniz.

Tarihi Mısır Müzeleri: Kahire’deki En İyi Müzeler

Vizesiz yurt dışı turlarının gözde rotalarından Mısır, başkenti Kahire’de pek çok müzeye ev sahipliği yapar. Ülkenin köklü tarihi geçmişine dair izler taşıyan bu müzeler, antik dönemde yolculuğa çıkmanızı sağlar. Aşağıda vizesiz Mısır turunda ziyaret edebileceğiniz bazı müzeler yer alır.

Kahire Müzesi
Gayer Anderson Müzesi
Gize Platosu Arkeoloji Müzesi
İslam Sanatları Müzesi
Kıpti Müzesi

Mısır, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kültür mozaiğidir. Örneğin İslam Sanatları Müzesi, sunduğu dini ögelerle ön plana çıkar. Kıpti Müzesi ise Mısır’ın ilk yerlilerine ait kültürel unsurlar içerir.

Antik Mısır’ın Deniz Kenarındaki Cenneti: Sharm El Sheikh

Mısır Sharm El Sheikh turu, sıcak havada serinlemek isteyenler için oldukça idealdir. Deniz kenarında kurulu olan bu turistik şehir, yurt dışında vizesiz tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Berrak suyu ve altın kumsallarıyla gün boyu yüzmek ve doyasıya güneşlenmek isteyenlere hitap eder. Üstelik Sharm El Sheikh, su sporları ve canlı gece hayatıyla Mısır’da eğlencenin nabzını tutmak isteyenlerin beklentilerini de karşılar.

Vizesiz Mısır Turu Planlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hayallerinizi süsleyen vizesiz Mısır turunu planlarken yolculuktan konaklamaya kadar her ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Üyelerine özel fırsatlar sunan Setur, Mısır turu planlamasını eksiksiz şekilde yapmanıza yardımcı olur. Ödemeyi kredi kartıyla taksitlere bölme gibi olanaklar tanır. Böylece vizesiz Mısır turuna, bütçenizi zorlamadan katılmanız mümkün hale gelir. “Fırsatlar Süperse Setur!” mottosuyla eşi benzerine az rastlanan yurt dışı rotalarını keşfetmek için hiç vakit kaybetmeden vizesiz Mısır tatil turlarına rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Ev Taşıma İşlemlerinde İşinizi Kolaylaştıran Öneriler
Ev hanımları taşınma konusu ile ilgili gerektiğince hassas v...
Heterozigot Organizma Nedir?
Heterozigot organizma, genetik materiyalinin iki allel açısı...
Doğal Yöntemler ile Saç Tellerini Kalınlaştırma Yolları
Doğal yollar ile saç telleri nasıl kalınlaştırılır? Ayrıca b...
Kahramanmaraş 4x4 Oto Ekspertiz
Kahramanmaraş 4x4 oto ekspertiz fırsatları söz konusu olduğu...
Pala Boynuzlu Oriks Nasıl Bir Canlıdır?
Tek boynuzlu at efsanesinin arkasında olabilecek zarif bir a...
BİYOGRAFİ NİTELİĞİNDE ÖMER ÜZEN İLE PAZAR GÜNÜ RÖPORTAJI
Ömer Üzen Kimdir? Soru-cevap olmadan hazırlanmış bir röpo...
Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir?
Dudak çatlamaları bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Sadece du...
Mutlu bir Yaşantı Mümkün mü?
Havas ilmi alan medyumların altıncı hislerinin gelişmiş olma...
Kızları Nasıl Etkileyebilirim?
Kızları etkilemenin birçok yolu vardır. Kızlar ve erkekler a...
Manikür Yaparken En Sık Yapılan Hatalar
Güzellik kadınların hayatında olmazsa olmaz kavramların başı...
RNA İnterferansı Dizi Homolojisi
Andrew Fire ve Craig C. Mello tarafından 1998’de yayınlanan ...
Çekim Yasası Nedir?
Cazibe, zihnin düşüncelerimizdeki gerçekliği değiştirme yete...
Bebek Ayakkabı Numarası Nasıl Hesaplanır?
Her yaşta önem verilmesi gereken ayak sağlığı, ilk gelişimde...
Çocukların İnadı Nasıl Kırılır?
Bir çok ebeveyn çocuğunun sürekli olarak inat etmesi ve 'hay...
Kova Burcu Erkeğinin Hoşlandıkları Davranışlar
Kova burcu erkeğinin aşk ve cinsellik sırlarını öğrenmek siz...