Burçların Hiç Bilmediğiniz Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Burçların ilginç özellikleri ve burçlar hakkında çok şaşıracağınız gerçekleri yazdık. Hangi burcun gizli saklı yönleri var, özel haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz!

Her burcun kendine has özellikleri var. Öz burcunuz ve Yükselen burcunuzun karmasını kendinizde bulabilirsiniz. Ancak bazen kendinizin bile fark etmediğiniz detaylar, sevdiğiniz kişideki anlam veremediğiniz bazı davranışlar, aslında burcunun getirdiği ve kendi kaderiyle harmanlanmış bir yolun etkisi olabilir. Hadi hep birlikte göz atalım!

Koç Burcu hakkında gerçekler

Enerjik, ruhu fırtınalı, arkadaş canlısı, lider ve insanlarla çabuk iletişim kuran bu burcun en bilinmeyen özelliği, hayata çok erken yaşta atılması, erken yaşta olgunlaşmak zorunda kalması ve yine de bir yanının çocuk kalmasıdır. Her zaman ailesine düşkün ve birlikte olmayı seven Koç burcunun, çocukluğuna indiğinizde veya gençlik yıllarında, onun erken olgunlaşmasına ve pek çok hata yapmasına neden olabilecek bir hikaye bulmanız mümkündür.

Boğa Burcu hakkında gerçekler

Konu zor olansa, onun başında duran kişi bir Boğa olabilir. Kararlı ve muhafazakar tavrıyla Zodyak’ta en güvenilir burçlar arasında yer alacaktır. Yaratıcı ve elleriyle güzel şeyler yaratabilen Boğa burçları, sanat eserleri veya mutfakta harikalar çıkarabilirler. Para konusunda iyi idareci olan Boğa burçları genellikle sevişirken sert ve biraz sonuç odaklı olabilirler. Uzun saatler süren dokunuşlar, romantik ön sevişmeler pek Boğa burçlarına göre değildir.

İkizler Burcu hakkında gerçekler

Etkileyici, hazır cevap, eğlenceyi seven, çapkın, kararsız bir burç tanımlaması yaparsak, İkizler bu tarifi rahatlıkla üstünde taşıyabilir. Arkadaşları, ailesi ve sosyal yaşamda ilişkileri kuvvetlidir. Kaliteli iletişimden yanadır. Genellikle kalabalık yaşam severler. Aile, çocuklar, sevdikleri dostlarla zaman geçirmeyi isterler. İkizler burcunun tasarruf anlayışı diğerlerinden farklıdır. Kendini güvende hissedene kadar biriktirdiği her para ona az gelebilir. Dışarıdan bakanlar veya onu tarif edenler için bu cimrilik olabilir. Oysa İkizler için bu durum cimrilik değil, gelecek garantisi olan tasarruftur.

Yengeç Burcu hakkında gerçekler

Derin, sezgisel ve duygusal Yengeçler, her zaman ilk sıraya ailesini, evini, çocuklarını koyacaktır. Geleneksel bir ebeveyn anneler genellikle Yengeç burcundan çıkar. Duyarlı ve inatçı olabilirler. Ülke sevgisi yüksek, iyi siyasetçiler bu burçtan çıkabilir. Güvenlik Yengeçler için çok önemlidir. Para kazanmak onlar için genellikle kolay olur. Az parayla yatırım yaparak, paraları büyütmek akıllı bir Yengeç burcu için kolaydır. Ancak bağımlılık Yengeçler için zayıf noktadır. Becerikli, zamanı ve parayı iyi yöneten Yengeçler, konu alışkanlık ve bağımlılık yapan maddeler olunca, zayıf davranabilirler.

Aslan Burcu hakkında gerçekler

Sadık, cömert, verici ve dost olan Aslan burçları, ateşlidirler ve onların cazibesine karşı koymak mümkün değildir. Kendine güvenen, yetenekli, çevresindekileri yönlendirme yeteneği olan bir burçtur. Ailesi söz konusu olduğunda, Aslan burcu sevdiklerini korumak için her şeyi yapabilir. Bir ortama girdiğinde dikkat çeken, egosu yüksek ve çevresindekileri koruma altına alan birini görürseniz, Aslan olduğunu düşünebilirsiniz. Kendi işinin sahibi olmak, patron olmak isteği yüksektir. Ateşli, romantik, duyguları güçlü, enerjik olmasını beklediğiniz Aslan’ın bağımsızlık konusunda oldukça hassas bir yapıya sahip olduğunu ve iç dünyasına girebilirseniz, dış dünyadaki o kükreyen ve güçlü kişiliğin altında sevgiye ve şefkate ihtiyaç duyan bir küçük yürek olduğunu görürsünüz.

TIKLA OKU: Aslan burcu kadınlarının 10 harika özelliği

Başak Burcu hakkında gerçekler

Ayrıntılara dikkat eden, metodik yaklaşımın mucitleri, sorun çözümünde usta, sağlık odaklı ve kendilerini sevgiyle ailelerine adamış Başak burçları, hayatınıza farklı bir bakış açısı getirmeyi başarabilirler. Pratiklik ve analiz denildiğinde akla Başaklar gelir. Çalışkan, doğası gereği bilimsel, organizasyon işlerinden iyi anlayan Başaklar ile çalışırken, bütün işlerin doğru yapıldığından emin olmalısınız çünkü onlar ayrıntıları gözden kaçırmazlar. Ancak sağlık konusunda sıkıntılı bir burç olan Başak burçları arasında sıklıkla hastalık hastası, simetri takıntısı gibi ruhsal sıkıntılar yaşayanlara denk gelebilirsiniz.

Terazi Burcu hakkında gerçekler

Sevgi dolu, barış içinde, adil bir dünya için Terazi burçları bu dünyanın vazgeçilmezleridir. Yardım etmeyi seven, iyi dost olan Teraziler, Venüs tarafından yönetildikleri için farklı bir çekiciliğe sahiptirler. Armoni ve uyum, kaliteli stil, işte Terazileri e n iyi anlatan kelimeler bunlardır. Sanatsal ve ikna edici olan Terazi burçları, adaleti sağlamak için çalışmaktan mutlu olurlar. Ortaklaşa yapılan işler, grup çalışmaları, Teraziler için başarılı çalışma biçimleridir. İş arkadaşlarıyla uyumu sağlayıp, eğlenceli vakit geçirmeyi bilirler. Ancak Terazi burçlarıyla karar anlarında yan yana olmak istemeyebilirsiniz. Teraziler zor karar veren yapıya sahiptirler. Onlarla alış verişe çıkmak istiyorsanız, tüm gününüzü onlara ayırmanız gerekebilir.

Akrep Burcu hakkında gerçekler

Gerçeği bulana kadar tutkulu bir araştırıcı olan Akrepler, iletişim konusunda yeteneklidirler. Duygularını kolayca gösterirler. Esprili, entelektüel, sürprizlerle dolu, arzuları yüksek insanlardır. Güçlü yönetim becerileri vardır. Kariyer peşinde ilerler ve saygınlık kazanmayı isterler. Disiplinli ve çalışkandırlar, korkmadan ve yılmadan mücadele edebilirler. Para onlar için güvenlik demektir. Harcarken çok ayrıntılı düşünür ve nereye harcayacaklarını belirlemek isterler. Yatakta ateşli, ihtiraslı ve çekici bir tarzları vardır. Cinselliğe düşkündürler, zaten Zodyak’ta cinselliği temsil eden burç Akrep’tir. Bu burcun en zayıf yanı, ilişkisine veya çevresindekilere duyduğu güvensizliktir ve bu yüzden istediği sonuca ulaşana kadar didik didik araştırırlar. Partnerleri üstünde bu bir kıskançlık ve kavga konusu olabilecektir.

TIKLA OKU: Akrep burcu erkeğinin 15 gizli sırrı

Yay Burcu hakkında gerçekler

Meraklı ve enerjik Yay, hayata farklı bir perspektiften bakar. Dışa dönük, coşkulu, değişimi seven bir burçtur. Eğlenceli ve bazen tuhaf dedirten bir tavrı vardır. Farklı yaşam kültürlerini görmeyi, seyahat etmeyi, farklı felsefi ve dini akımları araştırmayı, değişik yaşamları keşfetmeyi severler. Hayatın derinliği hakkında konuşmak isterseniz, Yay doğru insandır. Görselleştirme, Yay için ideal bir kelime olacaktır. Basit bir iletişim stilleri vardır. Genellikle ne istediklerini net biçimde söylerler. Resim ve çizim konusunda yeteneklidirler. Para harcamak ve kazanmak Yay için bir eğlence biçimidir. Zor endişelenirler çünkü onlara nasılsa bir yerlerden para gelecektir. Genellikle muhasebeci, finans konuları gibi alanlarda ilgilenirler. Tutkulu, etkileyici ve her şeyi denemeye hevesli bir partnerdir. Onu anladığınız sürece sadık ve fedakar olacaktır. Ancak eğer bir yay burcuyla aynı ortamda çalışıyorsanız ve onun yaptıklarının sizin maaşınız üzerinde etkisi varsa, onun konsantrasyon sorunlarını, bin hevesle bin işe atılmasını göze almanız gerekiyor demektir. Her şeye hevesle başlayan Yaylar, işin sonucunu zorlukla getirebilirler.

Oğlak Burcu hakkında gerçekler

Konu profesyonellikse, oğlak doğru kişidir. Güçlü bir zeka, mizah ve sevgiyle birleşince ortaya Oğlak burcu çıkıyor. Onlar dürüst, sadık ve sevdiklerine karşı büyük sorumluluk hisseden kişilerdir. Oğlaklar çeşitli aktivitelerle insanları bir araya getirmekten mutlu olurlar. Doğru insanı bulup evlenmek, iyi ve kurallara uygun bir yaşam sürmek, iyi bir aileye sahip olmak, iyi bir ebeveyn olmak, işte Oğlak burcunun temel hayalleri bunlardır. Hayatları için yüksek standartlar belirleyerek, dürüstlük ve azimle hedeflerine doğru ilerlerken, gerektiğinde sert olmayı da göze alırlar. Yöneticilik, finans, gayrimenkul ve eğitim gibi konularda kariyer yapan Oğlaklara sıklıkla rastlayabilirsiniz. İyi bir aşık da olabilen Oğlak’ın tek zayıf noktası işkolik yapısıdır. Bazen kendini bu konuda ne kadar hırpaladığını fark etmez ve hasta olacak kadar çok çalışabilir.

Kova burcu hakkında gerçekler

Entelektüel, sezgisi ve mantığı kuvvetli, bir yanıyla utangaç sessiz bir haldeyken, diğer yanıyla fırtınalı ve enerjik olabilen Kova burçları sizi şaşırtabilir. Dünyayı global olarak sever ve benimserler. Herkesi anlamak, her olaya geniş açıdan bakmak, sınırlardan, kurallardan, tutsaklıktan uzak kalmak en büyük isteğidir. Kovalar en yakın arkadaşınız olsa bile, yine de tedbirli olacaktır çünkü tüm ipleri ve sırları başkasına vermek, onun için güvenlik açığı anlamı taşımaktadır. Kariyer konusunda coşkuludurlar ancak büyük hırsları yoktur. Serbest çalışabilecekleri, kendi saatlerini düzenleyebilecekleri işleri tercih ederler. Giyimlerine ve dış görünüşlerine fazlaca önem verirler. Renkli kıyafetleri, renkli kişiliğinin de simgesi olabilir. Bir Kova burcuyla aşk yaşayacaksanız, onun flörtöz bir yapıda olduğunu bilmelisiniz. Konu aşk olduğunda, Kovalar açık iletişimden yanadırlar. Hayat perspektifini anlayan kişilerle yaşamak isteler. Eğer uzun vadeli bir ilişki yaşamak isterseniz, Kova burcunu asla yasak ve baskıyla sınırlamaya kalkmayın çünkü elinizden kaçırabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında gerçekler

Anlayış kelimesi Balık burçları için biçilmiş kaftandır. Sevecen, nazik, babacan, duygusal, arkadaş canlısı, sadık ve kendini adamış kelimeleri bu burcu anlatan en temel özelliklerdir. Vefa ve vicdan sahibi olan Balık burçları, sezgiseldirler. Doğası gereği başkalarının ne hissettiğini bilmek ister. Sevdikleriyle iletişim kurmayı oldukça önemser. Rüyaları güçlüdür. Avukat, mimar, veteriner, müzisyen, tasarımcı ve sosyolog olmak bu burçlar için oldukça uygundur. Onlar dokundukları kişilerin hayatlarında fark yaratmak isterler. Problem çözme konusunda oldukça yeteneklidirler. Meselenin özünü görüp çözebilirler. Balık burcuyla yaşıyorsanız, mali konularda ona çok güvenemeyebilirsiniz. Bir yanıyla hiç düşünmeden ve hesap yapmadan harcarken, bir yandan hiç ummadığınız yerlerde cimrilik yapmak isteyebilir. Narin bir vücutları olduğunda sık ve kolay hastalanmaları da başka bir zayıf özellikleridir.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Türk Düğünlerinin Özellikleri Nelerdir?
Düğünler evlenecek kişiler için büyük önem taşımaktadır ve d...
Pudra ile Kızarıklık ve Sivilceleri Yok Etme
Epilasyonun ardından cildinizde kızarıklık ve sivilcelenme b...
Monokrom Nedir? Monokrom Stil Nasıl Yapılır?
Monokrom kelime anlamı olarak siyah ve beyaz bir monitörü if...
Uyuyarak Güzelleşebilmek İçin Yapmanız Gerekenler
Güzellikten kastımız elbette cilt bakımı ve güzelliği. Çoğu ...
Yangın Anında Kullanılabilecek Söndürme Yöntemleri
Yangın; bir takım yanıcı maddelerin farklı nedenlerle ısı ve...
Tekerlekli Sandalye için Mavi Kapak Projesi
Uzun bir süre önce ortaya çıkarılan mavi kapak projesi devam...
HGS Uygulamasında Tasarruf Etmenin Yolları
Yolculuğa çıkmadan önce trafiğin yoğunluk saatini ve gişeler...
Kahve ve SUPRAS Ekstraksiyonu Hakkında Bilgiler
Kahve, Rubiaceae ailesinin Coffea cinsinden tropikal çok yıl...
Evde Ses Yalıtımını Arttırmanın Yolları Nelerdir?
Birçok farklı alanda ses kalitesinin sağlanmasını sağlayan s...
Yatçıdan 150 Milyon TL'lik Sahte Fatura Vurgunu
Yat üreticisi Moris Algazi’nin sahte fatura ve evrakla kendi...
İnsanlar Neden Gözleri Kapalıyken Düz Yürüyemez?
İnsanların gözleri kapalıyken dümdüz yürüyemediği problemi b...
Yiyecek Seçimi Konusunda Yararlı Bilgiler
Laboratuvar çalışmaları, tam bir geçmişe ve fiziksel muayene...
İncelmiş ve Kepekli Saçlar için Bakım Önerileri
Kepek neden olur? Kepekli saçlar için bakım ve maske önerile...
Çocukların Sağlıklı Büyümesi İçin Yağın Rolü ve Önemi
Her geçen gün artan tempolu ve yoğun yaşam tarzı nedeniyle ç...
Yağmur Ormanları ve Özellikleri
Yeşilliklerle ve yüksek ağaçlarla çevrili olmak, hayattaki p...