İncir Uyutması Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İncir Uyutması en beğendiğim tatlılardan bir tanesidir. İncir Uyutması oldukça az malzemeyle yapılmakta olan bir tatlıdır. Beklemek biraz sabır gerektiriyor fakat İncir Uyutması tatlısı çok güzel bir tatlı. İnşallah sizlerde bu tatlıyı beğenirsiniz. İncir Uyutması malzemeleri ve tarifi sizlerle.

İncir Uyutması Malzemeler

20 adet incir
3 su bardağı süt

İncir Uyutması Hazırlanışı

İncir Uyutması öncelikle incirleri ufak ufak doğrayın. Kaynamış sütten bir kepçe ayırdıktan sonra el yakmayacak sıcaklıkta olacak şekilde soğumuş süt eklenir ve yavaş yavaş yoğurulur gibi sıkılır. İncirler güzelce ezildikten sonra kaselere azar azar konulur kaynamış bir kepçe süt üzerine dökülür. Tatlı kaşığıyla yavaşça karıştırılıp üzeri yoğurt mayalar gibi kapatılır ve 3 saat bekletilir. Açtıktan sonra dilerseniz cevizle dilerseniz tarçınla ya da sevdiğiniz herhangi bir şeyle süslenebilir.

İnternette bulunan birçok incir uyutması tarifi yer almaktadır. Bunlar için sizler tarafından gönderilen incir uyutması fotoğraflarından en başarılı olanı sizlere sunmak istedik. İncir uyutması tarifinde cevizle süsleme yapmak görsel açıdan gerçekten çok önemli.

İncir Uyutması Tatlısının Son Hali

İncir uyutması tarifini yaparak 5 çaylarında, yemeklerden sonra ve özel günlerde misafirlerinizi ağırlarken ikram edebileceğiniz oldukça lezziz ve her yaştan kişinin severek tüketeceği tatlılardan birini sunmuş olacaktırsınız. Tatlı sevmeyenlerin bile incir uyutmasını yediğinde doyamayacağı bir lezzeti tattığınızı söylediğini göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş