Evde Uygulayabileceğiniz Fitness Hareketleri

Sponsorlu Bağlantılar

Her birey spor yaparak sağlığını koruyacağının bilincindedir. Spor yaparak formunu korumak isteyen kişiler de dahil olmak üzere kilo vermek isteyen kişiler fitness salonlarına giderek aylık ücret ödemeleriyle amaçlarına ulaşmaya çalışır. Kilo almak için de fitness salonuna gidenler bulunuyor. Spor salonlarına gitmeden fitness hareketleri yapmak isteyen kişiler de belirteceğimiz hareketleri uygulayabilirler. Spor salonlarında yapılan egzersizler daha disiplinli bir şekilde çalışmanıza olanak verirken, evde egzersizleri uygulamak isteyen kişiler de disiplinli çalışmaya özem göstermelidir.

Spor salonlarında yapılan egzersizler için spor eğitmeni beslenmeye de önem vererek spor yapmanın önemini vurgular. Beslenme her zaman vücut gelişimi için önemlidir. Bu yüzden kilo vermek ya da almak, formunu korumak isteyen kişiler yedikleri besinlere de dikkat ederek spor yapmalıdır. Evde uygulanabilecek fitness hareketleri arasında Jump Burpees bulunuyor. Bu hareket tüm vücut kaslarınızı çalıştırır ve yağ yakmada etkili olur. Şınav pozisyonu aldıktan sonra tek bir şınav çeken kişi bacaklarını kıvırarak ayağa kalmalı ve ardından hemen zıplamalıdır. Bu hareket 3 set halinde 15 tekrar şeklinde uygulanmalıdır. Lunge ise diğer bir fitness hareketidir. Bu hareketi uygularken bir bacak diğerinin önünde olacak şekilde durularak uygulanmaya başlanır.

Ağırlıkla beraber ya da ağırlıksız kollarınızı vücudun yanında aşağıya doğra eğmelisiniz. Bu sayede hem bacak kaslarınız gelişecek hem de kilo vermenizi sağlayacaktır. Kilo vermede etkili olan bu yöntemler kasları da çalıştırdığından vücut yapmak isteyen kişiler için önemli hareketler arasında bulunuyor. Kas geliştirmek isteyen kişilerin protein tüketmesi gerektiği herkes tarafından bilinir. Protein miktarının ne kadar tüketileceği konusunda profesyonel destek alabilir, gerekli durumlarda ise en iyi protein tozları ile ihtiyaç duyulan protein miktarı karşılanmaya çalışılır. Yogun antreman ile çalışma yapan sporcular için en uygun olan whey protein tozlarıdır. Planlı ve programlı yapılan fitness hareketleri sonucunda kullanılan protein tozları ek gıda takviyesi olarak vücuda yarar saglayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş