Selülitlerden Kurtulmanın Kolay Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar için selülit en büyük sorunlardan biri olmaktadır. Özellikle mini etek giymeyi seven, yaz ayların sık sık denize gidenlerin veya tatilde giydiği bikiniyle selülitlerinden rahatsız olanların selülit sorunundan kurtulama konusunda istekli olduğu ve selülitlerden kurtulmak üzere basit birkaç yöntemin olduğunu belirterek başlayalım.

Selülit sorunu yaşayan bayanların güzelliğine ve sağlığına zarar veren bu sorunu ortadan kaldırmak üzere estetik operasyon yapmadan günlük hayatınızda birkaç farklılık gerçekleştirerek selülit sorunlarından kurtulabileceğini söylemek mümkün. Selülit sorunu kilolu kişilerde vardır düşüncesi tamamen yanlış bir düşüncedir. Zayıf olmasına rağmen selüliti olan ünlü mankenler bile bulunmaktadır. Selülitin en büyük nedeni olarak yanlış beslenme gösterilebilir. Bunun yanı sıra uzun süre ayakta durulması gereken işlerde çalışalarda da selülit görülmektedir.

Doğru beslenmeyle selülit oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Spor yaparakta selülitlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Liposuction ve lipoliz gibi yöntemlerle selülitlerden kurtulmak mümkün. Elbette sadece beslenme ve spor ile bunlardan kurtulmak mümkün değildir.

Yaz aylarında bol bol su içmenin, diyet ve sporun yanında selülitleri erittiğini ve günde en az 2 litre su tüketiminin gerekli olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Meyve ve sebze tüketimi selülit oluşumu önleme konusunda oldukça önelidir. Gazlı içecekler, abur cubur tüketimi, hamburger gibi zararlı yiyeceklerden ise kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Ayrıca alkol ve sigara kullanımının da selülit oluşumunda etkili olduğu bilinmektedir.

Selülit olan bölge öncelikle duş alınarak güzelce masaj yaparak, masajdan sonra bir süre soğuk suda tutulmalıdır. Aynı zamanda özellikle iç çamaşır gibi kıyafetlerin pamuklu tercih edilmesi selülit oluşmaması için önemlidir. Bol miktarda C vitamini içeren içecekler tüketmek, yoğurt, turşu, sirke gibi yiyecekleri ön planda tutmak gerekmektedir.

Elma, armut ve muz gibi meyveleri tüketen kişilerde selülit oluşumu oldukça az görülmektedir. Doğru beslenme şeklini benimsediğinizde selülitlerinizin bir süre sonra azaldığını görebilir, selülit oluşumuna engel olduğunu fark edebilirsiniz. Sonuç olarak diyet, spor, meyve ve sebze tüketimi ile zararlı beslenme şekillerinden kaçmak ve saatlerce bacaklarınızı yoracak şekilde ayakta sabit kalmamak selülit oluşumunu ortadan kaldırabilecek ve henüz selüliti olmayanları ise bu riskten koruyacak önlemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş