Lahana Çorbası Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

“Lahana çorbası diyetide neymiş, bu tür diyet mi olur” demeyin. Lahana çorbası diyeti eksperlarında tavsiye ettiği son zamanların en alternatif, en bilinmedik, en tesirli diyetleri arasında yer almaktadır. Lahana çorbası diyetiyle alakalı bu makalemizi sonuna kadar okumadan muhakkak karar vermeyin. “Lahana çorbası diyeti kaç günde ne kadar zayıflatır?” gibi bütün soruları makalemizde bulabileceksiniz. Bu teknik yardımıyla kısa vakitde yüksek miktarlarda kilo vermeniz olası. Kilo vermek isteyen, aşırı kilolarından sıkılan ve zayıflamak isteyenler amacıyla anında lahana çorbası diyetine yöneliyor ve sizler amacıyla en ince ayrıntısına kadar lahana çorbası diyetini anlatmaya başlıyoruz.

Lahana çorbası diyeti sıhhatli mı?

Lahana kendisi sıhhatli bir gıda olsa da hiç bir gıda tek başına insan bedeninin greksinimlerini karşılayamadığından bu diyette beden protein, karbonhidrat ve yağ eksikliği (evet diyet yapsanız bile yağı tamamıyla kesmek sıhhatli değildir, zira yağ beslenmenin esas lüzumsinimlerindendir),yağ eksikliğine bağlı olarak yağda eriyen vitaminlerin eksikliğini de çekecektir. Lahana Diyeti 7 gün sürdüğünden esasen sağlığı güzel bulunan şahıslarda uzun vadeli problemler çıkarması olsılığı çok zayıftır, fakat şişmanlık, diyabet, düşük tansiyon, yüksek tansiyon (diyetin içerdiği yüksek tuz seviyesindan dolayı) vb. Problemleri bulunan şahıslar bu tarz diyetlerden 7 gün amacıyla bile olsa uzak durmalıdır. Sağlıklı bünyeye sahip bireylerin dahi 7 günden uzun vakit bu tarz bir diyete devam etmemesi lüzumir. Tüm bunların beraberinde lahana diyetinin aslında tesirli ve sıhhatli olduğunu destekleyen hiçbir bilimsel çalışmanın olmadığını da belirtmek lüzumir.

Lahana çorbası diyetinin zararları:

Yukarıda bildirdiğimiz sebeplerden dolayı lahana diyeti sıhhatli bir diyet değildir ve sıhhatsız bütün diyetler gibi detaylı istenmeyen tesirlere sebep olurlar, lahana çorbası diyetinin en vakitgelen ve gerçekleşmesi nerdeyse net bulunan tesirleri: baş dönmesi, zaafiyet ve konsantrasyon eksikliğidir. Bunun beraberinde diyeti yapan bireyin durumune göre meydana çıkabilecek yan tesirler şunlardır: metabolizmanın yavaşlaması, ağız kokusu, düşük tansiyon, adet düzensizliği, saç kayıbı, saç ve tırnaklarda kuruma, sinirlilik, kas kayıbı ve seyrek vakalarda ani ölüm(*).

*Lahana diyeti de tıpkı başka şok diyetler gibi karbonhidratlar yolu ile şeker alımını aşırı derecede düşürür yetersiz şeker alan beden şeker eksiğini karşılamak amacıyla bedendeki yağ kaynaklarını yakmaya yönelir, bu yağ yakma prosedürü esnasında açığa çıkan ketonlar bedende çok oranda birikince toksik tesir oluşturarak ölüme sebebiyet verir. Bunun beraberinde kalp de kas dokusudur ve bu tarz diyetler kalp kaslarını zayıflatarak da ani ölümlere yol açabilir.

Bu tesirlerin çoksı “şok diyet” olarak tanınan diyetlerin ortak noktaları arasındadır.

Lahana Çorbası Diyeti Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Bu sorudan kasıt salt kilo verdirme ise evet kuşkusuz , 1 hafta aç kalan birinin zayıflamaması esasen olası değildir, fakat kastedilen sıhhatli bir zayıflama ise yanıt koca bir “hayır!” olacaktır. Yukarıda saydığımız sıhhat risklerinin beraberinde kilo vermek konusu ile alakalı da lahana çorbası diyeti pek de başarılı değil. Bunun esas sebebi ise şu; evet, diyet kilo verdiriyor fakat bu verdiği kilonun büyük seviyesi su ve protein dokusundan (kas) ibaret. Dolayısıyla diyeti kestikten sonra verdiği kilonun büyük alanı aynen geri alınıyor. Öte yandan bütün bu sayılanların beraberinde aktif bir hayat tipi ya da ağır çalışma şartları altında bu tarz bir diyet tam olarak açlık durumu yaratacağından tam ters tepmesi, yani bedenin açlık tehdidi altında bulunduğunu varsayıp yağ stoklamasına da sebep olabilir.

En Uygun Diyet Tavsiyeleri

Sitemizde yer alan lahana çorbası diyeti internetteki başka sitelerde yazıp çizilen lahana çorbası diyetlerinden oldukça değişik özelliktedir ve lahana çorbası diyetleri ortamında en sıhhatlisıdır.

Diyet uzun vadeli ve sıhhatli bir periyot olarak olmalıdır. Kilo ilk önce bir sıhhat sorunu olarak görülmeli ve ona göre bir yaklaşım gösterilmelidir. Medya yönlendirmeleri ya da toplum baskısıyla ölümüne diyetler insanlara resmen dayatılır halde olmamalıdır. Baştan aşağı yanlışlarla dolu diyetleri ileri sürüp bir de insanların umutlarıyla oynayarak para kazanma stratejisi güden lahana kapsülü, cabbage pow, sihirli lahana çorbası gibi maskAralıklara yol açmak utanç verici bir durumdur. Televizyon televizyon dolaşıp diyetisyen, eksper doktorum deyip medya maymunluğu yaparak bu tarz sıhhatsız diyetleri ilaç niyetine tavsiye eden doktorlara ise akıllarını başlarına birleştirmeleri davetinde bulunuyoruz, kendilerini lüzum tıbba lüzum insanlığa aykırı bir tarzda hareket ederek resmen umut taciri şarlatanlarla aynı derekeye düşürdüklerini görüyoruz ve bütün bu saydığımız şahıs ve kurumları kınıyor, kendilerini kamu vicdanına havale ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Göbek Eritme için Diyet Önerileri
Şekerli yiyecek, içeceklerde beslenmek göbekte yağlanmaya se...
Kahve İçerek Kilo Vermek İster Misiniz?
Kahvenin faydaları saymakla bitmiyor. Her geride bıraktığımı...
Fazla Kilolarınıza Bahar Diyetiyle Veda Edin
Her diyette olduğu gibi Bahar diyeti de uymanız gereken kura...
İdeal Kilo Hesaplama - İdeal Kilo Kaç Olmalı?
Yaş, boy ve kilo oranlarının birbirine denk olması gerekiyor...
Zayıflamak için Hangi Yollar Seçilmelidir?
Hayallerinizdeki kiloya ulaşmak için azim etmekten ziyade se...
Doğurganlık Arttıran Diyet Nasıl Yapılır?
Diyet yapmak sadece kilo vermek için yapılan bir uygulama de...
Zayıflamak için Mekik Çekmek Doğru mu?
Şınav ve mekik toplumumuzda en çok bilinen egzersizlerden ol...
Diyet Yaparken Yenilebilecek Yemekler
Diyet yemekler kilo vermek için büyük öneme sahiptir. Özelli...
Meyve Diyeti ile Günde 1 Kilo Verebilirsiniz
Öncelikle belirtmek gerekir ki meyve diyetini yaz ayı boyunc...
Kış Gelinleri için Zayıflatan Diyet
Bildiğiniz gibi kış sezonu kilo almaya daha müsait bir sezon...
Dukan Diyeti Listesi
Dukan diyeti son zamanların en tanınmış diyetlerinden biri o...
Sağlıklı Zayıflamak için Yapılması Gereken Önlemler
İnternet üzerinde gördüğünüz pek çok diyet listesi her insan...
İştah Kapatan Bitki Çayları ve Otlar
Kilo vermek için sadece diyet yapmak yada spor yapmak gibi y...
Gürkan Kubilay Diyet Önerileri
Gürkan Kubilay sabah programlarına katılarak diyet önerileri...
C Vitamini Eksikliğinin Belirtileri ve Risk Faktörleri
C vitamini, birçok gıdada bulunan güçlü bir antioksidandır v...