Lahana Çorbası Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

“Lahana çorbası diyetide neymiş, bu tür diyet mi olur” demeyin. Lahana çorbası diyeti eksperlarında tavsiye ettiği son zamanların en alternatif, en bilinmedik, en tesirli diyetleri arasında yer almaktadır. Lahana çorbası diyetiyle alakalı bu makalemizi sonuna kadar okumadan muhakkak karar vermeyin. “Lahana çorbası diyeti kaç günde ne kadar zayıflatır?” gibi bütün soruları makalemizde bulabileceksiniz. Bu teknik yardımıyla kısa vakitde yüksek miktarlarda kilo vermeniz olası. Kilo vermek isteyen, aşırı kilolarından sıkılan ve zayıflamak isteyenler amacıyla anında lahana çorbası diyetine yöneliyor ve sizler amacıyla en ince ayrıntısına kadar lahana çorbası diyetini anlatmaya başlıyoruz.

Lahana çorbası diyeti sıhhatli mı?

Lahana kendisi sıhhatli bir gıda olsa da hiç bir gıda tek başına insan bedeninin greksinimlerini karşılayamadığından bu diyette beden protein, karbonhidrat ve yağ eksikliği (evet diyet yapsanız bile yağı tamamıyla kesmek sıhhatli değildir, zira yağ beslenmenin esas lüzumsinimlerindendir),yağ eksikliğine bağlı olarak yağda eriyen vitaminlerin eksikliğini de çekecektir. Lahana Diyeti 7 gün sürdüğünden esasen sağlığı güzel bulunan şahıslarda uzun vadeli problemler çıkarması olsılığı çok zayıftır, fakat şişmanlık, diyabet, düşük tansiyon, yüksek tansiyon (diyetin içerdiği yüksek tuz seviyesindan dolayı) vb. Problemleri bulunan şahıslar bu tarz diyetlerden 7 gün amacıyla bile olsa uzak durmalıdır. Sağlıklı bünyeye sahip bireylerin dahi 7 günden uzun vakit bu tarz bir diyete devam etmemesi lüzumir. Tüm bunların beraberinde lahana diyetinin aslında tesirli ve sıhhatli olduğunu destekleyen hiçbir bilimsel çalışmanın olmadığını da belirtmek lüzumir.

Lahana çorbası diyetinin zararları:

Yukarıda bildirdiğimiz sebeplerden dolayı lahana diyeti sıhhatli bir diyet değildir ve sıhhatsız bütün diyetler gibi detaylı istenmeyen tesirlere sebep olurlar, lahana çorbası diyetinin en vakitgelen ve gerçekleşmesi nerdeyse net bulunan tesirleri: baş dönmesi, zaafiyet ve konsantrasyon eksikliğidir. Bunun beraberinde diyeti yapan bireyin durumune göre meydana çıkabilecek yan tesirler şunlardır: metabolizmanın yavaşlaması, ağız kokusu, düşük tansiyon, adet düzensizliği, saç kayıbı, saç ve tırnaklarda kuruma, sinirlilik, kas kayıbı ve seyrek vakalarda ani ölüm(*).

*Lahana diyeti de tıpkı başka şok diyetler gibi karbonhidratlar yolu ile şeker alımını aşırı derecede düşürür yetersiz şeker alan beden şeker eksiğini karşılamak amacıyla bedendeki yağ kaynaklarını yakmaya yönelir, bu yağ yakma prosedürü esnasında açığa çıkan ketonlar bedende çok oranda birikince toksik tesir oluşturarak ölüme sebebiyet verir. Bunun beraberinde kalp de kas dokusudur ve bu tarz diyetler kalp kaslarını zayıflatarak da ani ölümlere yol açabilir.

Bu tesirlerin çoksı “şok diyet” olarak tanınan diyetlerin ortak noktaları arasındadır.

Lahana Çorbası Diyeti Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Bu sorudan kasıt salt kilo verdirme ise evet kuşkusuz , 1 hafta aç kalan birinin zayıflamaması esasen olası değildir, fakat kastedilen sıhhatli bir zayıflama ise yanıt koca bir “hayır!” olacaktır. Yukarıda saydığımız sıhhat risklerinin beraberinde kilo vermek konusu ile alakalı da lahana çorbası diyeti pek de başarılı değil. Bunun esas sebebi ise şu; evet, diyet kilo verdiriyor fakat bu verdiği kilonun büyük seviyesi su ve protein dokusundan (kas) ibaret. Dolayısıyla diyeti kestikten sonra verdiği kilonun büyük alanı aynen geri alınıyor. Öte yandan bütün bu sayılanların beraberinde aktif bir hayat tipi ya da ağır çalışma şartları altında bu tarz bir diyet tam olarak açlık durumu yaratacağından tam ters tepmesi, yani bedenin açlık tehdidi altında bulunduğunu varsayıp yağ stoklamasına da sebep olabilir.

En Uygun Diyet Tavsiyeleri

Sitemizde yer alan lahana çorbası diyeti internetteki başka sitelerde yazıp çizilen lahana çorbası diyetlerinden oldukça değişik özelliktedir ve lahana çorbası diyetleri ortamında en sıhhatlisıdır.

Diyet uzun vadeli ve sıhhatli bir periyot olarak olmalıdır. Kilo ilk önce bir sıhhat sorunu olarak görülmeli ve ona göre bir yaklaşım gösterilmelidir. Medya yönlendirmeleri ya da toplum baskısıyla ölümüne diyetler insanlara resmen dayatılır halde olmamalıdır. Baştan aşağı yanlışlarla dolu diyetleri ileri sürüp bir de insanların umutlarıyla oynayarak para kazanma stratejisi güden lahana kapsülü, cabbage pow, sihirli lahana çorbası gibi maskAralıklara yol açmak utanç verici bir durumdur. Televizyon televizyon dolaşıp diyetisyen, eksper doktorum deyip medya maymunluğu yaparak bu tarz sıhhatsız diyetleri ilaç niyetine tavsiye eden doktorlara ise akıllarını başlarına birleştirmeleri davetinde bulunuyoruz, kendilerini lüzum tıbba lüzum insanlığa aykırı bir tarzda hareket ederek resmen umut taciri şarlatanlarla aynı derekeye düşürdüklerini görüyoruz ve bütün bu saydığımız şahıs ve kurumları kınıyor, kendilerini kamu vicdanına havale ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Çiğ Gıda Diyeti Nedir? Artıları ve Eksileri Nelerdir?
Çiğ gıda diyeti ya da çiğ beslenme, en az yüzde 70 pişmemiş,...
Denenmiş Kolay Zayıflama Sırları
“Diyete Başlıyorum” ekibi olarak sizlere, kolay zayıflama sı...
Doğurganlık Arttıran Diyet Nasıl Yapılır?
Diyet yapmak sadece kilo vermek için yapılan bir uygulama de...
İştah Kapatan Bitki Çayları ve Otlar
Kilo vermek için sadece diyet yapmak yada spor yapmak gibi y...
"Herkes Zayıflarken Kilo Veremiyorum" Diyenlerden Misiniz?
‘Diyete Başlıyorum’ Facebook sayfasında sık sık, önerilerimi...
Kilo Vermek için Kaç Kalori Almalıyım?
Kilo verirken günlük alınması gereken kalori miktar bellidir...
Zayıflatan Acı Çehre Otu Nedir? Etkileri Nelerdir?
Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte zayıflamanın farklı for...
Vejetaryen Diyet Uygulayanlar Yeterli Protein Alabilir mi?
Vejetaryenlik, et, süt, peynir, yumurta gibi hayvansal ürünl...
Sağlıklı Beslenerek Zayıflamak Mümkün mü?
Birçok kişi diyet yaparken spor yapmanın önemli olduğunu bil...
Sıvı Diyetler Yerine Sağlıklı Detoksları Tercih Edin
Beslenme ve Diyet Uzmanı Öznur Akgöz, detoks adı altında bil...
Göbek Eritme için Diyet Önerileri
Şekerli yiyecek, içeceklerde beslenmek göbekte yağlanmaya se...
Hamilelik Sonrası Diyet Listesi
Hamilelik sonrası alınan kiloları vermek her annenin isteğid...
Neden Sürekli Şişmanlıyorum?
Şişmanlık çağımızın en büyük problemlarından biri olarak gen...
Zayıflamak için En Popüler Diyet Listesi
Zayıflamak için aradığınız diyeti bulamamış olabilirsiniz. K...
Sağlıklı Zayıflamak için Yapılması Gereken Önlemler
İnternet üzerinde gördüğünüz pek çok diyet listesi her insan...