Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı zayıflama önerileri üstüne hazırladığımız yazımizle eş güdümlü bundan sonra kilo vermenin en sıhhatli yolları tek bir yazıden öğrenebileceksiniz. Başarılı kilo verme şekilleri her vakit amacıyla doğru ve derli toplu bir programla olmaktadır. Bunun amacıyla mühim tüyoları bir araya getirdiğimiz ve kilo kayıbını gerçekleştiren aynı vakitte sağlığınızdan taviz vermemenizi gerçekleştiren zayıflama önerileri mevcuttur. Bu zayıflama önerileri arasında sıhhatli zayıflama önerilerini sizlere vererek kafayarılı kilo kayıbını en doğru şekilde nasıl sağlayabileceğinizi sizler amacıyla ayrıntılı şeklinde hazırlamış bulunuyoruz. Sizde sıhhatli şekilde zayıflama istiyorsanız kesinlikle eksper diyetisyenlerin verdiği sıhhatli zayıflama önerilerine kulak asmalı ve kilo verirken bu zayıflama tüyolarına göre diyet yapmalısınız.

Başarılı Kilo Kaybı İçin 10 Önemli Tüyo

Pek çok insan amacıyla kilo vermeye çalışmak süreğen bir çaba, kilo kayıplarının geçici olması ve kaybedilen kilonun geri kazanılması da pek birçoğumuzun yüzleştiği bir durum. Birçok tanınmış diyet ise uzun vadede kafayarısız, zira kilo kaybetmenin gerektirdiklerini tam şeklinde hedef alamıyorlar. Şanslıyız ki incelemeler bize kalıcı kilo kayıbı amacıyla yardımcı olabilecek paha biçilemez stratejiler sunuyor.

Bu geniş hususta yayınlanan çoğu yazı size yardımcı olmazken, biz Kanalbilgi.net şeklinde bizi destekleyen yabancı sıhhatli hayat kaynaklarının da yardımıyla, klinik deneyler ile desteklenmiş kusursuz kilo kayıbı uygulamalarını size ulaştırmayı hedef edinmiş bulunuyoruz. İşte bu yazımızda da son incelemeri dayanarak seçtiğimiz, etkili ve en uygun bir zayıflama sürecinde işe yarayacak 10 adet etkili teklifi sizlere sunuyoruz.

Zayıflama Önerileri 1: Egzersiz, Kilo Kaybı İçin Vazgeçilmezdir

Biliyorum, bunu ilk defa duymuyorsunuz, ama egzersiz uzun vadeli kilo kayıbı amacıyla en mühim belirleyici. Egzersizin kilo kayıbınızda etkili olabilmesi adına haftada beş kez en azından yarım saatlik çalışmayı öneriyoruz. İyi haberlerden biri de yeni incelemeler neticesinde gün içerisinde uygulanan 10 dakikalık 3 çalışmanın 30 dakikalık çalışma kadar yararlı olduğu. Bu size classic bahaneniz bulunan ‘’egzersiz amacıyla ayıracak vakitım yok’’ u yenmenizde yardımcı olabilir. Zevk aldığınız bir şey bulduğunuzdan emin olun zira bu programa çok sadık kalacaksınızdır. Bir arkadaşınız ile yürümeyi, yakınınızdaki bir spor merkezine başlamayı vb. deneyin. Egzersize fırsat verdiğinizde onun pozitif tesirlerini hissedecek ve bunu bir tutku hâline getireceksiniz.

Uygulayan pek çok insanın netice aldığını söylediği Taş Devri Diyeti’nin yanı sıra başka en uygun zayıflama ve diyet uygulamaları amacıyla Kanalbilgi.net’te yayınlananlara bakabilir ve yeni uygulamalarımızı takip etmek amacıyla bizi Facebook üzerinden ya da başka abonelik bulunanaklarımızdan birisi ile bizi takip edebilirsiniz.

Zayıflama Önerileri 2: Kilo Kaybı ve Ağırlık Çalışması İlişkisi

Ağırlık çalışmasını ‘egzersiz’den bilhassa ayırdık zira ilgi çekici kilo kayıbı, ağırlık çalışmaları ile de yakından alakalı. Bu husustaki kolay denklemimiz şu: ‘’Ne kadar çok kas dokusuna sahip olursan, o kadar çok kalori yakarsın.’’ Bu, profesyonel ağırlıkçı ve sporcuların sebep kilolarını korumaları amacıyla binlerce kalori almalarını gerektiğinin sebebidir. Kas, yağ dokusunun aksine aktiftir. Buna artı şeklinde kkatiyenr kendi varlıklarını güvenliğini sağlamak amacıyla her gün mühim bir oranda kalori yakarlar. Tufts Üniversitesi Araştırmacısı Miriam Nelson’un kitabı ‘Strong Women Stay Slim’ de meydana koyduğu üzere; ağırlık çalışması ve kilo kayıbı diyeti uygulayan bir takım kadının, sadece kilo kayıbı diyeti uygulayan bir takım kadından %44 çok çok yağ kaybettiklerini belirtmiştir. Aerobik ise size kalorilerini yakmak hususu ile alakalı yardımcı olabilir, bilhassa de metabolizmanızı hızlandırmanız hususu ile alakalı. Fakat size çok yoğun ve çok çok kas kütlesi kazandıracak bulunan ağırlık çalışmalarının etkisini göz ardı etmeyin. Bu mevzuyla alakalı çok ayrıntılı bilgi amacıyla şu yazımızı da kesinlikle okuyun: Kadınlar, Zayıflarken Kkatiyennmaktan Korkmayın!

 

Zayıflama Önerileri 3: Kilo Kaybetmenizi Engelleyen Şeylere Karşı Bir Günlük Tutun

Bir besin günlüğü tutmanız size kafayarılı kilo kayıbı adına çok şey sağlayabilir. Gününüzün ufak bir kısmını o gün ne yediğiniz, ne kadar yediğiniz, beslenmenize bağlı açlık seviyeniz ve hislerinizi yazmaya adamanızı öneriyoruz. Bir besin günlüğü size kendinizin farkında olmanız adına çok yardımcı olabilir. Öz denetimü ilerleten günlük tutma işi, aşırı Yemenize sebep bulunan duygu ve kanaatleri belirleme etmenizde, porsiyonlarınızın büyüklüğünü kavramanızda ve sizi yemeye iten şahsi durumların keşfetmeniz amacıyla vazgeçilmez bir yöntemdir. Besin günlüğünüz aynı vakitte besin seçimlerinizi çok sıhhatli yapmanız hususu ile alakalı ve hedeflerinize odaklanmanızda da size yardımcı olacaktır. (Bu mevzu ile alakalı ayrıntılı yazımızı okumanızı öneririz: Duygusal Yemeyi Tanıma / Duygular Yüzünden Yemeyi Durdurma)

Zayıflama Önerileri 4: Zayıflamaya Değil, Sağlıklı Olmaya Odaklanın

Uzun vadeli kilo kayıbında kafayarılı bulunan insanların pek çoğunda görülmüştür ki sağlık, fiziksel görüntü değişiminden çok çok güzel bir motivasyon kaynağıdır. Besin seçerken besinnın kilonuzu nasıl etkileyeceğini değil, sağlığınızı nasıl etkileyeceğini düşünün. Vücudunuzun günlük greksinimlerini belirlerken Besin Piramidine göz atmanızda yarar var.

Zayıflama Önerileri 5: Kilo Kaybı ve Porsiyon Kontrolü

Fast food kültürü ile gelen ‘’büyük boy’’ kavramı ve yükselen porsiyon miktarları yemeğe ve porsiyonlara bakışımızı değiştirmiş durumda. Otururken tükettiğiniz besinler hususu ile alakalı alakalı olunuz. Dışarıda yerken gerektiğinde yemeğinizi yarıya bölüp paket bile ettirebilirsiniz. Dikkatli olun; bütün tabağı silip süpürmek –söz hususu devasa porsiyonlar olsa bile– gerektiğince kolaydır. Açlık seviyenize ilgi etmeyi öğrenmeli ve karnınızın aslında doyduğu ânı hissedip bunu denetim edebilmelisiniz.

Zayıflama Önerileri 6: Bu Savaşta Yalnız Olmayın: Kilo Kaybı Desteği

Uzun vadeli kilo kayıbında bir başka anahtar ise, başkalerinden cesaretlendirme ve destek almaktır. Bu hususta şayet çevrenizde mevcutsa takımlara katılmaktan ve bir diyetisyenle görüşmekten kaçınmayın.

Zayıflama Önerileri 7: Çok Yemenize Neden Olan Şeyleri Bulun

Pek çok beslenme sorunu (çok yemek de dâhil) stres, yalnızlık, öfke, depresyon vb. sebeplerden ötürü meydana çıkmaktadır. Bu hisler ile yemek olmadan kafaya çıkmayı öğrenmek uzun süreli kilo kayıbında size olağanüstü bir üstünlük sağlayacaktır. Çalışmalar göstermiştir ki hislerı ile yemek olmadan kafaya çıkmayı öğrenmiş insanlar başkalerine göre çok çok üstünlüklıdırlar. Konu ile alakalı yazılarımıza bakabilir, ilaveten psikolog ya da psikiyatristten bu mevzu ile alakalı yardım alabilirsiniz.

Fast food alışkanlığına karşı farklı bir seçenek arıyorsanız da belki şu yazımız ilginizi çeker: Sefertası Hareketi

Zayıflama Önerileri 8: Küçük Değişiklikler ile Yavaş Yavaş Kilo Kaybedin

2 haftada 7,5 kilo kaybetmenin, sevinip kutlanacak bir şey olmadığını aklınızda tutun. Hızlı kilo kayıbının, büyük oranda kas ve su kayıbından ibaret olduğunu anlamanız gerektiğince mühim. Kas dokumuz metabolizmamızı süratli tutmakta kritik olduğundan, kas dokusundan verdiği her kayıp aynı vakitte günlük kalori limitimizden de kayıp demektir. Yağ kayıbı / kilo kayıbı, yavaş ve dengeli olduğunda en etkin şekilde olur. Haftada 0,5-1 kg. arasından çok kaybetmemeye çabalayın. Yarım kilo 3500 kaloriye denk gelmektedir. Günlük hayatınızda gerçekleştireceğiniz ufak farklılikler, (günlük alımınızı 250 kalori azaltmak ve tekrar 250 kalori yakacak bir egzersiz yapmaya başlamak gibi.) size bir hafta içerisinde yarım kilo (neredeyse tamamı yağ kütlesi olacak şekilde) kayıbı şeklinde geri dönecektir. (Yine de kısa sürede kilo vermeye aklınızı takmışsanız şu yazımızı okuyun: Beş Günde Zayıflama Diyeti)

Zayıflama Önerileri 9: Yavaş Tüketmek Kilo Kaybına Neden Olabilir

Zayıf insanların yemek yemelerinin gerektiğince uzun sürdüğünü fark etmişsinizdir. Yavaş yemek de kilo kayıbı amacıyla size yardımcı olabilir. Yemek yemeye başladıktan ortalama 20 dakika sonra beynimize aç olmama sinyalleri iletilmeye başlar. Hızlı yiyenler genelde aç olmama sinyalleri midelerine ulaşana kadar esasen aç olmama sınırlarını zorlamış olurlar. Sonuç şeklinde doymuş hissetmeden evvel tükettiğimiz besinler ve buna bağlı şeklinde aldığımız kalori miktarı ne kadar süratli yediğimize göre değişkenlik gösterir. Öyleyse yavaşlayın, çok ufak ısırıklar alın ve her lezzetli lokmanın keyfini çıkarın.

Zayıflama Önerileri 10: Kilo Kaybı İçin Yağ Alımının Azaltılması

Yağ alımının azaltılmasının kilo kayıbına yardım edebileceğini esasen biliyoruz. Bunun sebebi yağların her gramının 9 kalori, protein ve karbonhidratların her gramının ise 4 kalori olmasıdır. Birçok insan amacıyla bu mesaj, yağ içermeyen ürünlerin çokca tüketilmesinin önerildiği manasına gelebilir. Dürüst olmak gerekirse, yağ içermeyen ürünlerin de kalorileri var. Bazı yağ içermeyen besinlerin kalorileri ile yağ sahibi olan birebirlerinin kalorileri arasında pek fark olmadığını bilmekte yarar var. Eğer vücudunuzun kullandığından çok çok yerseniz, kilo alırsınız. Daha az yağ tüketmek size kilo kaybetmenizde yardımcı olacaktır, ama bu eksikliği yağ içermeyen besinler ile doldurmak sizi hedefinizden uzaklaştırabilir. Sonuç şeklinde katiyen yağ alımını tamamıyla kesmeye kalkmayın ama alacağınız yağ miktarına ve yağın kalitesine ilgi edin, bu mevzuyla alakalı şeklinde şu yazımızı kesinlikle okuyun: Hangi Yağ Daha Sağlıklı?

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

En Etkili Zayıflama Takviyesi
Zayıflama takviyeleri tek başına değil ama yapılan spor ve d...
Doğurganlık Arttıran Diyet Nasıl Yapılır?
Diyet yapmak sadece kilo vermek için yapılan bir uygulama de...
Diyet Yaparken Yenilebilecek Yemekler
Diyet yemekler kilo vermek için büyük öneme sahiptir. Özelli...
Bayanlar için Kilo Verme Önerileri
Baş ağrısı birçok nedenler ile bireylerde ortaya çıkarken ka...
Dukan Diyeti Listesi
Dukan diyeti son zamanların en tanınmış diyetlerinden biri o...
Göbek Eritme için Diyet Önerileri
Şekerli yiyecek, içeceklerde beslenmek göbekte yağlanmaya se...
İdeal Kilo Hesaplama - İdeal Kilo Kaç Olmalı?
Yaş, boy ve kilo oranlarının birbirine denk olması gerekiyor...
Kış Diyet Listesi
Kış diyetide nedir? dediğinizi duyar gibgüzelm. İnsan metabo...
Sıvı Diyetler Yerine Sağlıklı Detoksları Tercih Edin
Beslenme ve Diyet Uzmanı Öznur Akgöz, detoks adı altında bil...
Diyette Uzak Durulması Gereken Besinler
Diyet yapmak çoğu zaman hayal olur. Çünkü uzak durmamız gere...
Neden Sürekli Şişmanlıyorum?
Şişmanlık çağımızın en büyük problemlarından biri olarak gen...
Kilo Vermek için Kaç Kalori Almalıyım?
Kilo verirken günlük alınması gereken kalori miktar bellidir...
Lahana Çorbası Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?
"Lahana çorbası diyetide neymiş, bu tür diyet mi olur" demey...
Çiğ Gıda Diyeti Nedir? Artıları ve Eksileri Nelerdir?
Çiğ gıda diyeti ya da çiğ beslenme, en az yüzde 70 pişmemiş,...
Uyurken Nasıl Kalori Yakılır?
Uyurkende kalori mi yakılır? demeyin. Uyurken nasıl kalori y...